Sisukord
Arvamus
Postimees
12.03.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Loomad naudivad päikest Palju õnne Mees, kes ei kartnud Tagakülg In memoriam Anu Liivak (14.10.1953 – 10.03.2016) Rahvusliku lennufirma logo on inspireeritud kiilidest Eesti lühiuudised Juhan Parts kaitseb tuliselt Botnica ostu «Aktuaalne kaamera» tähistas juubelit Järjekordne märgiotsing lõppes fiaskoga (7) Multihumanitaari šokolaadililled rihivad Harrodsit Välismaa Pariis pakub peatuspaika 700-le Barbie-nukule Kriitikud röövivad Merkelilt une (3) Erdoğan – EL 1:0 Välismaa lühiuudised Donbaslased elavad keset miinivälju (1) Arvamus Urve Eslas: mida kuulavad ehitajad Yoko Alender: kes tahaks elada Tallinnas? (6) Mees, kes ei kartnud Postimees 1993. aastal: Lauri Vahtre hoiatab Eesti rahvast Jüri Toomepuu eest Erdoğan – EL 1:0 Unistas end tippu Päeva karikatuur Jelena Skulskaja veste: kohad, kus isegi õnnetus on meeldiv Juhtkiri: The Answer is Estonia* (5) Peeter Langovitsi tagasivaade: Kuku-telet ei tulnud Plekk mainele igaveseks (10) Kultuur Nädala plaat. Eurolaulu siin pole Mida arvab Postimehe žürii filmist «Perekonnavaled»? Nädala album. Djerro seiklused elektroonika kullafondis Unistas end tippu Kotitäis lolle nalju Luulehetk – hetk luules Muinas-Eesti Macbeth ja teisi jutte Väärtuslik lisandus Tammsaare-uuringutele Sport Spordi lühiuudised Kas Nabi päästab taas Eesti maadluse au? Autogrammijaht paljastab staaride värvika seltskonna Norra võitis kodus Plekk mainele igaveseks (10) Tarbija Jurist vastab Kommentaar Kuidas vältida tööstressi? AK Yoko Alender: kes tahaks elada Tallinnas? (6) Nädala album. Djerro seiklused elektroonika kullafondis Nädala plaat. Eurolaulu siin pole Valitsus pärast naistepäeva Hilinenud tervitus Kadriorust Rein Järlik: Sõmerpalu valla verine kolmapäev (12) Arko Olesk: ökoloogiline küür tekitab taimeteadlaste seas vaidlusi Nälginud Eesti (13) Arter Krimmist pärit «küborg»: ma ei saa neile kunagi andestada (4) Valime uue klassikatähe! Margit Härma: üldised juhised ellujäämiseks märtsis Eesti esipankur elab raha- ja teadusmaailma vahel (15) Mõtle, mida teed! Või kahetsed... Et Eesti elu edeneks Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Peeter Langovitsi tagasivaade: Kuku-telet ei tulnud

2 min lugemist
FOTO: Peeter Langovits
Tellijale

Üha laieneval teleturul olid 1996. aasta alguseks kolme Soome ja kahe Venemaa kanali kõrval ETV, erakanalid Kanal 2 ja EVTV/RTV ning raskustes vaevlev, oma saadeteta Tipp TV. Kui Kanal 2 püüdis publikut seriaalidega «Santa Barbara», «Saladused», «Rosangelica» ja «Keelatud naine», siis EVTV/RTV oli endale auditooriumi leidnud tänu sarjadele «Armastuse džungel», «Vaprad ja ilusad», «California Dreams», «A-Rühm», «Miami Vice» ning kodumaistele seriaalidele «M-Klubi» ja «V.E.R.I.».

Otsesaatena läksid eetrisse Bingo loto loosimine ning oma uudistesaade koos äriuudiste ja kultuuriminutitega. EVTV/RTV  üleriigiline rendileping oli lõppemas ning võimaliku vaba kanali täitmiseks korraldas kultuuriministeerium konkursi. Litsentsikomisjoni sõelale jäi kaks pakkumist: loodav ASi Trio telekanal ja EVTV/RTV õigusjärglaseks peetav uus TV3. Veel 28. veebruaril oli selge: kaheksaliikmelisest komisjonist viis eelistas ASi Trio pakkumist, seda küll hulga küsimustega nende finantseerimise ja veel olematu audiotooriumi kohta. Kultuuriminister Jaak Allik pidas aga komisjoni otsust nõuandvaks ja langetas ise otsuse. 29. veebruari hommikul olid ministri jutule kutsutud vaid TV3 esindajad. Kui minister kabinetiukse avas, sisenesid koos Andres Jõesaar, Toomas Lepp ja Enn Eesmaa ning viimasel hetkel saabunud ajakirjanikud. Alliku jutt oli lühike. Järgnes käepigistus ja uue kanali TV3 tegevdirektori kt Andres Jõesaar hoidiski käes uut ringhäälinguluba, mis andis eetriõiguse kuni 1999. aasta lõpuni. Koos Eesmaa ja Lepaga uuriti dokumenti, naeratusega näol edastas Andres Jõesaar kohe ka Nokia mobiiliga rõõmusõnumi ning vastas ajakirjanike küsimustele. Allikule sai määravaks, et TV3 oli sisuliselt EVTV/RTV õigusjärglane. Samuti rääkis TV3 kasuks väljakujunenud vaatajaskond, järjepidev programm ja rahalised võimalused. ASil Trio sellist kogemust ega vahendeid ei olnud. TV3 puhul ei saanud takistuseks see, et suur osa aktsiakapitali kuulus välismaalastele. Luba jõustus pärast äriregistrisse kandmist ja nädala pärast oli TV3 eetris uue logoga. Jätkusid EVTV/RTV programmis olnud saated. 11. märtsil läks eetrisse Teet Margna oma show «Teet or Alive» ning kuu lõpust algasid otseülekanded vormel-1 GP sarja võistlustest. TV3 programmidirektoriks sai Lepp ning suuremad muutused kavas tulid juba järgmisel hooajal.

11.03.2016 14.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto