Sisukord
Nädala näod
Postimees
12.03.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Loomad naudivad päikest Palju õnne Mees, kes ei kartnud Tagakülg In memoriam Anu Liivak (14.10.1953 – 10.03.2016) Rahvusliku lennufirma logo on inspireeritud kiilidest Eesti lühiuudised Juhan Parts kaitseb tuliselt Botnica ostu «Aktuaalne kaamera» tähistas juubelit Järjekordne märgiotsing lõppes fiaskoga (7) Multihumanitaari šokolaadililled rihivad Harrodsit Välismaa Pariis pakub peatuspaika 700-le Barbie-nukule Kriitikud röövivad Merkelilt une (3) Erdoğan – EL 1:0 Välismaa lühiuudised Donbaslased elavad keset miinivälju (1) Arvamus Urve Eslas: mida kuulavad ehitajad Yoko Alender: kes tahaks elada Tallinnas? (6) Mees, kes ei kartnud Postimees 1993. aastal: Lauri Vahtre hoiatab Eesti rahvast Jüri Toomepuu eest Erdoğan – EL 1:0 Unistas end tippu Päeva karikatuur Jelena Skulskaja veste: kohad, kus isegi õnnetus on meeldiv Juhtkiri: The Answer is Estonia* (5) Peeter Langovitsi tagasivaade: Kuku-telet ei tulnud Plekk mainele igaveseks (10) Kultuur Nädala plaat. Eurolaulu siin pole Mida arvab Postimehe žürii filmist «Perekonnavaled»? Nädala album. Djerro seiklused elektroonika kullafondis Unistas end tippu Kotitäis lolle nalju Luulehetk – hetk luules Muinas-Eesti Macbeth ja teisi jutte Väärtuslik lisandus Tammsaare-uuringutele Sport Spordi lühiuudised Kas Nabi päästab taas Eesti maadluse au? Autogrammijaht paljastab staaride värvika seltskonna Norra võitis kodus Plekk mainele igaveseks (10) Tarbija Jurist vastab Kommentaar Kuidas vältida tööstressi? AK Yoko Alender: kes tahaks elada Tallinnas? (6) Nädala album. Djerro seiklused elektroonika kullafondis Nädala plaat. Eurolaulu siin pole Valitsus pärast naistepäeva Hilinenud tervitus Kadriorust Rein Järlik: Sõmerpalu valla verine kolmapäev (12) Arko Olesk: ökoloogiline küür tekitab taimeteadlaste seas vaidlusi Nälginud Eesti (13) Arter Krimmist pärit «küborg»: ma ei saa neile kunagi andestada (4) Valime uue klassikatähe! Margit Härma: üldised juhised ellujäämiseks märtsis Eesti esipankur elab raha- ja teadusmaailma vahel (15) Mõtle, mida teed! Või kahetsed... Et Eesti elu edeneks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mees, kes ei kartnud

1 min lugemist
FOTO: Raigo Pajula

Kui ilmusid uudised kolmeaastase poisi isast Jaanusest, kes Tartu südalinnas läbi peksti, polnud mul empaatiaga probleeme – ka minul on kolmeaastane poeg. Kui purjus tüübid lööks mu ette pikali prügikasti, kärataksin nähtavasti, et mis asja nad, kurat, teevad siin. Ju ma saaks samamoodi poja nähes peksa.

Tartus ja teisteski Eesti linnades saab ikka ja jälle keegi peksa, seekord ajas ühiskonnal kopsu üle maksa kontekst: noormehed peksid Jaanust väikse lapse juuresolekust ja tema hirmust välja tegemata. Just see muudab kuriteo iseäranis küüniliseks.

Minu arvates on vale süüdistada Jaanust selles, et ta riskis oma lapse psüühikaga, kui julges pätte korrale kutsuda. Mõistlik inimene ei eeldada, et keegi võiks teda lapse nähes sõna pärast peksma hakata. Kui me hakkaks iga asja pärast politseisse helistama ega julgeks ise midagi öelda, ei saaks enam rääkida kodanikujulgusest ega -ühiskonnast. Jaanus ei kartnud, ärme meiegi karda! Kui täies elujõus mees satub peale peksmisele, siis ärgu vaadaku pealt, mokk töllakil, vaid helistagu politseisse ja/või mingu vahele!

Seotud lood
    11.03.2016 14.03.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto