Sisukord
Võitlussport
Tänane leht
14.03.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Surnuks tunnistatud narkoärikas saadi kätte Venemaalt (9) Paulus sai süüdistuse narkojõugu rahastamises (1) Täna emakeelepäeva e-etteütlus Vikerraadios Uued kiiruskaamerad on fikseerinud tuhandeid kiiruseületusi Uuring: kooselu lõppedes ei pruugi lõppeda perevägivald Vabaõhumuuseumis tähistati maaslenitsat Eesti lühiuudised Savisaarlaste dessant Tartusse jooksis liiva (1) Majandus Majanduse lühiuudised Majanduskomisjon otsustab Arengufondi saatuse Kruuda: Tere aktsiate müügilt tõmbas vaiba alt ära DNB pank Välismaa Türgi pealinnas kärgatas järjekordne pomm Mis on lahti Poola riigis? (1) Välismaa lühiuudised Saksa populistid lõikasid kohalikest valimistest kasu, Merkel kandis kaotusi Arvamus Juhtkiri: väärtushinnangute veelahe Keskerakonnas (7) Mart Rannut: eesti keel maailma enimkõneldud keelte seas (2) Postimees 1896. aastal: must kroonika Ilmar Tomusk: paneme Eesti firmale eesti nime! (14) Jüri Luik: Lennart Meri pärand (16) Rein Veidemann: mis see Eesti märk üldse olla saab (3) Kultuur Välja ilmus Eesti esimese animalisti joonistusi Saarlasest maailmanime jälgedes Sport Spordi lühiuudised Pärnu jõudis uue tähiseni, ent Keele isu ei rauge Nabi loodab jõuda elu parimasse vormi, aga kas sellest piisab? Eestlased otsisid edu keskmike hulgas Tarbija Poolvalmis riided – eakate rõivamure ootamatu lahendus (1) Tartu Rändhääletajad jäid pika ninaga (2) Reinar Hallik: tahan Rockis uuesti jalad alla saada Emakeelepäev tuleb haruldustega Tõnu Ints: mis saab vanglast vabanenud noortest? (3) Juhtkiri: peksupealinna rändkarikas Eetrisse jõuab Tartus loodud telemäng Kurt poliitik võitleb viipekeelse tõlke eest (1) Aeg seisab: sotsiaalkorteris elamine nõuab jõudu ja tervist (1) Linna korterite paine – suured vajadused ja piiratud võimalused Vitamiinilaks ja puhas rõõm kudumisest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nabi loodab jõuda elu parimasse vormi, aga kas sellest piisab?

3 min lugemist
Heiki Nabi (vasakul) kaotas Riia EMi veerandfinaalis Valgevenet esindavale grusiinile Ioseb Tšugošvilile, kes on eestlasest tunduvalt jämedam. Taolisi maadlejaid on päris palju ja Nabil on nende vastu raske. FOTO: Tairo Lutter

Kreeka-Rooma maadluse raskekaalu Londoni olümpiahõbe Heiki Nabi piirdus Riia EMil laupäeval 10. kohaga. Konkurendid tunduvad liiga tugevad, et neid liigutada, ja eestlase trump – vastupidavus – ei pruugi teda piisavaltaidata. Nabi usub kõigest hoolimata, et pääseb esmalt Rio olümpiamängudele, teeb seal tegusid ning suudab raskekaalu tipus püsida veel aastaid.

Tellijale Tellijale

30-aastase Nabi edutee sai otsa veerandfinaalis, kus ta kaotas Valgevenet esindavale grusiinile Ioseb Tšugošvilile 0:3. Tšugošvili on tüüpiline raskekaalu maadleja, kes mahub kaalumise ajal napilt 130 kilose piiri sisse, samal ajal kui hoopis atleetlikuma välimusega Nabi kõigub 115-118 kg vahel. Mida aeg edasi, seda raskem on Nabil n-ö kõhuga maadlejatele vastu saada.

Rio valiksõela võiks Nabi ikkagi läbida, sest aprillis ja mais toimuval kõigil kolmel kvalifikatsiooniturniiril ebaõnnestumiseks on ta liialt stabiilne. Aga mida teha olümpial? Ja eriti siis, kui Nabi satub tugevamasse tabelipoolde?

12.03.2016 15.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto