Sisukord
Arvamus
Tänane leht
14.03.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Surnuks tunnistatud narkoärikas saadi kätte Venemaalt (9) Paulus sai süüdistuse narkojõugu rahastamises (1) Täna emakeelepäeva e-etteütlus Vikerraadios Uued kiiruskaamerad on fikseerinud tuhandeid kiiruseületusi Uuring: kooselu lõppedes ei pruugi lõppeda perevägivald Vabaõhumuuseumis tähistati maaslenitsat Eesti lühiuudised Savisaarlaste dessant Tartusse jooksis liiva (1) Majandus Majanduse lühiuudised Majanduskomisjon otsustab Arengufondi saatuse Kruuda: Tere aktsiate müügilt tõmbas vaiba alt ära DNB pank Välismaa Türgi pealinnas kärgatas järjekordne pomm Mis on lahti Poola riigis? (1) Välismaa lühiuudised Saksa populistid lõikasid kohalikest valimistest kasu, Merkel kandis kaotusi Arvamus Juhtkiri: väärtushinnangute veelahe Keskerakonnas (7) Mart Rannut: eesti keel maailma enimkõneldud keelte seas (2) Postimees 1896. aastal: must kroonika Ilmar Tomusk: paneme Eesti firmale eesti nime! (14) Jüri Luik: Lennart Meri pärand (16) Rein Veidemann: mis see Eesti märk üldse olla saab (3) Kultuur Välja ilmus Eesti esimese animalisti joonistusi Saarlasest maailmanime jälgedes Sport Spordi lühiuudised Pärnu jõudis uue tähiseni, ent Keele isu ei rauge Nabi loodab jõuda elu parimasse vormi, aga kas sellest piisab? Eestlased otsisid edu keskmike hulgas Tarbija Poolvalmis riided – eakate rõivamure ootamatu lahendus (1) Tartu Rändhääletajad jäid pika ninaga (2) Reinar Hallik: tahan Rockis uuesti jalad alla saada Emakeelepäev tuleb haruldustega Tõnu Ints: mis saab vanglast vabanenud noortest? (3) Juhtkiri: peksupealinna rändkarikas Eetrisse jõuab Tartus loodud telemäng Kurt poliitik võitleb viipekeelse tõlke eest (1) Aeg seisab: sotsiaalkorteris elamine nõuab jõudu ja tervist (1) Linna korterite paine – suured vajadused ja piiratud võimalused Vitamiinilaks ja puhas rõõm kudumisest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: peksupealinna rändkarikas

2 min lugemist
Kaubahalli juurers kogunenud inimesed avaldasid toetust pätte korrale kutsunud pereisale. FOTO: Sille Annuk

Kui toksida internetiotsingusse sõna «peksupealinn», avaneb ootamatult mitmekesine valik. Seda häbistavat tiitlit on eri aegadel antud Pärnule ja Haapsalule, aga ka Paidele, Valgale, Viljandile ... Põhjust on andnud küll statistika, küll ajakirjanduse enda tunnetuslikud üldistused, küll äärmuslikud üksikjuhtumid. Emotsioonid on olnud mängus iga variandi puhul.

Tellijale Tellijale

Tartus Küüni tänaval ülemöödunud reedel juhtunud lugu ajas emotsioonid suisa lakke. See juhtum tundus liiga uskumatu ja ääreni ebaõiglust täis. Peksti käidaval ajal käidavas kohas. Peksa sai pereisa, kes oli kutsunud korrale purjus laamendajaid. Laps vaatas peksmist pealt ja palus issit mitte lüüa. Ja vahele ei läinud mitte keegi! Tagatipuks selgus, et tubli mehe peksjad olid paadunud pätid.

Selge, Tartu on uus peksupealinn, oli emotsionaalne järeldus. Alles see ju oli, kui Toome nõlval lõppes kaklus suisa surmaga. Ajakirjanduses toodi välja isegi meenutused vanadest, aastatetagustest löömingutest.

12.03.2016 15.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto