K, 30.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Yahoo sulgeb teenuseid ja otsib oma kohta

Kuldar Kullasepp
, reklaamtoodete ja eriprojektide juht
Yahoo sulgeb teenuseid ja otsib oma kohta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Yahoo tegevjuht Marissa Mayer
Yahoo tegevjuht Marissa Mayer Foto: AP/Scanpix

Möödunud nädalal teatas Yahoo, et lõpetab mitme teenuse arendamise ja pakkumise. Tegemist on järjekordse uudisega, mis on osa ettevõtte rekonstrueerimisest. Alles veebruaris teatas ettevõte 1500 töötajale, et paraku nende teeneid enam ei vajata. Kogu tööjõust moodustab see ligi 15 protsenti.

Nüüd teatas Yahoo, et sulgeb muuhulgas teenuse nimega LiveText, mida ettevõte oli alles seitse kuud tagasi meediale esitlenud. Tegemist oli nutitelefonidele mõeldud suhtlusrakendusega, kus sõbrad said tekstsõnumeid vahetada ja samal ajal sõbrast reaalajas videopilti vaadata.

Teistest suhtlusrakendusest eristus see selle poolest, et kui videopilt ja tekst olid, siis heli LiveTextis polnud. Yahoo esindajad väitsid tollal, et nende tehtud uuringust selgus, et heli- ja videokõnede tegemiseks tunnevad inimesed, justkui peaksid nad kõne tegemise kokku leppima ja seega ei ole see piisavalt spontaanne.

Tagasi üles