K, 7.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Luganski kuberner: politseinikud peavad elama endises vanglas

Jaanus Piirsalu
Luganski kuberner: politseinikud peavad elama endises vanglas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Luganski kuberneri Grigori Tuka ametlik ametinimi kõlab kurjakuulutavalt: Luganski sõjalis-tsiviil administratsiooni ülem.
Luganski kuberneri Grigori Tuka ametlik ametinimi kõlab kurjakuulutavalt: Luganski sõjalis-tsiviil administratsiooni ülem. Foto: Jaanus Piirsalu

Donbassi sõja ajal ühe suurima Ukraina armeed toetanud vabatahtlike ühenduse loonud praegune Luganski oblasti kuberner Georgi Tuka (52) peab ametit, kus saaks korruptsiooniga kokku ajada miljon dollarit kuus, tema aus palk on aga viimase kursi järgi 185 eurot. Oblast on endiselt sõjapiirkond ning see vajutab kohalikule elule oma raske pitseri.

-Kohalikud inimesed kurdavad, et on raske hakata võimu armastama, kui enamikus on siin ametis vanad, veel Janukovõtši-aegsed ametnikud ja koolides õpetavad vanad õpetajad, kellest paljud olid separatistide ajal väga aktiivsed ning aitasid korraldada Ukraina-vastaseid referendumeid jne. Kui tõsine see probleem on?

Väga tõsine.

Märksõnad
Tagasi üles