Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Saue tülid pidurdavad Lääne-Harju suurvalla loomist

Selleks, et naabervaldadega liitumist peatada, alustas Saue linnavolikogu aseesimees Matti Nappus eile näljastreiki. FOTO: Jaanus Lensment

Haldusreform tõi Saue linna võimutüli, kus esitatakse ridamisi umbusaldusavaldusi ning volikogu aseesimees alustas näljastreiki.

Tellijale Tellijale

Mõne aasta eest tekkis omavalitsustes plaan, et Saue, Nissi ja Kernu vald ning Saue linn võiksid ühineda üheks suureks omavalitsuseks, mis saaks nimeks kas Lääne-Harju või Saue vald. Kõigis omavalitsustes tehti ka ühinemisteemalised rahvaküsitlused. Ainsana laitis ühinemise plaani maha Saue linna elanike enamus.

Nüüd on olukord nii kaugel, et ühinemise äge vastane, volikogu aseesimees Matti Nappus (valimisliit Kindlad Tegijad) istub linnavalitsuse ees autos ja nälgib. Tema senised koalitsioonikaaslased IRList ja Reformierakonnast on aga esitanud talle umbusaldusavalduse, mis tuleb arutusele sel neljapäeval volikogu istungil.

14.03.2016 16.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto