Sisukord
Eesti
Postimees
16.03.2016
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Leevenevad nõuded teevad lasteaednikke nõutuks Ekspert: õnnetuste taga on lohakus või rumalus Venemaa võib üritada Eestit rändega lämmatada (16) Ettekirjutus tehti pärast surmajuhtumit Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Taavi Rõivase ähvardaja astus kohtu ette Päästeauto pumba rike andis tulele edumaa Mälumäng Viljandis hukkus rongi alla jäänud mees Raivo Susi pakkus 100 000 dollarit, aga jäi vahi alla Uued soovitused: last tuleks imetada ka teisel eluaastal (1) Majandus Komisjon algatab toetusmeetmed põllumajandusele Eestis rakendatakse aina enam plokiahelat Arengufond lõpetab tegevuse Välismaa Rootsi mõistab kohut Süüria sõjakurjategija üle Viisaastak Süüria moodi: viletsus valitseb riiki Välismaa lühiuudised Brüsselis algas inimjaht terroristidele (1) Ida-Euroopa võib Venemaad tunda kõige paremini. Kes neid kuulab? (4) Arvamus Juhtkiri: migrandid Eesti-Vene piiril? (16) Taavi Minnik: Putini nägu ei valeta (15) Postimees 1932. aastal: lõpp Lapua liikumisele Vabatahtlike pöördumine: kui palju jaksab vabatahtlik? Erkki Bahovski: miks ei oska noored vene keelt? (17) Päeva karikatuur: Vene karu lendab edasi Ahto Lobjakas: Eesti majandus vajab riiklikku hooandjat (12) Kultuur Voodoo-lained vs jahimehe süda Sport Varrak: Volgogradi vastu sai natuke kavaldada Spordi lühiuudised Sõõrumaa püüab autoretkega viimase hetke hääli Noored ja vihased konkurendid jahivad Bolti (1) Seeria, mille võib otsustada üks vise Olümpiapilet lubab Raul Mustal valmistuda pingevabalt Tarbija Uued soovitused: last tuleks imetada ka teisel eluaastal (1) AK Voodoo-lained vs jahimehe süda Tartu Playtech pakub tõbistele hüvitist Kuhu viivad Pirogovi taha plaanitavad trepid? Juhtkiri: uus lehekülg Õpilaste algatus aitab labori tarvikutega täita Kirjanik andis ka ise välja preemia Eesti keel on araablasele sama raske kui araabia keel eestlasele (1) Pärslannast õpetaja aitab Tartus araabia keele huvilisi (1) 28 kaashäälikut ja igal tähel neli kuju Tähendusrikas keel paelub Eesti õppijaid Tung võib tuua Tartu koolidesse teise vahetuse Olümpiapilet lubab Raul Mustal valmistuda pingevabalt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ekspert: õnnetuste taga on lohakus või rumalus

3 min lugemist
Tallinna kortermaja, kus on selle aasta jooksul arvatavalt gaasiboileri tõttu juhtunud juba kaks rasket õnnetust. FOTO: Erik Prozes

Gaasiseadmetega juhtuvate õnnetuste peamised põhjused on ventilatsiooni puudumine, umbes lõõrid või kontrollimata ja korrast ära seade ise, loetles aastaid gaasiõnnetuste põhjuseid uurinud asjatundja.

Tellijale Tellijale

«Pingereas kõige olulisem probleem on ventilatsiooni puudumine seal ruumis ja lõõride korrasolek,» märkis ASi Gaasivõrgud tehniline ekspert Lembit Ristik. «Lõõrid on kontrollimata, inimesed unustavad ära, et seda tuleb teha. Kütteseadmete lõõrid vajavad kord aastas kontrollimist ja gaasiboileri omad nende hulgas. Võib-olla välisel vaatlusel ei mõju see nii, sest nähtavat tuld ei ole, aga tegemist on küllalt võimsa kütteseadmega. Vanemad võivad olla isegi üle 20-kilovatise võimsusega.»

Teine põhjus on liiga vanad ja hooldamata seadmed. Gaasiboileril tuleb aeg-ajalt kontrollida soojusvahetit, et see tahma täis ei oleks ja põleti oleks õigesti reguleeritud. Õnnetuste puhul selgub sageli, et see on jäetud tegemata.

15.03.2016 17.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto