Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ida-Euroopa võib Venemaad tunda kõige paremini. Kes neid kuulab?

USA asepresident Joe Biden kohtumas Rumeenia sõjaväelastega Otopeni õhuväebaasis. FOTO: SCANPIX

Ida-Euroopast on saanud võistluskoht, kus Venemaa kohalolek ELi naabruses paiknevates ja NATOsse pürgivates riikides on siiani vaid nõrgestanud nende kahe liidu kaitsvaid vihmavarje.

Tellijale Tellijale

Samas ei saa valmisolekut ja heidutust vaadata vaid sõjalises mõistes ning kuigi nende organisatsioonide hinnatud liikmesuse kaitsemüürist võib piisata kaitstuse tunde tekitamiseks, ei piisa sellest kohe kindlasti tegelikult kaitstud olemiseks. Ida-Euroopa on ennekõike võistlustanner strateegilise kommunikatsiooni vallas ja väärtuste külm sõda on alanud.

Viimastel aastatel on kogu ELi tabanud karm ärkamine tõsiasja suhtes, et demokraatia ja sellega kaasnev elustiil nõuavad kõva tööd nii riigisiselt kui ka välispoliitikas, neid ei saa võtta endastmõistetavana, nad ei püsi iseenesest ega ole nii iseenesestmõistetavad väljaspool Euroopa piire. Peale terrorismi esilekerkimise tuli külm dušš ka idanaabri – Vene Föderatsiooni poolt. Sõda läänekursi võtnud Ukrainas oli pöördepunkt kõigile.

15.03.2016 17.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto