Sisukord
Välismaa
Tänane leht
16.03.2016
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Leevenevad nõuded teevad lasteaednikke nõutuks Ekspert: õnnetuste taga on lohakus või rumalus Venemaa võib üritada Eestit rändega lämmatada (16) Ettekirjutus tehti pärast surmajuhtumit Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Taavi Rõivase ähvardaja astus kohtu ette Päästeauto pumba rike andis tulele edumaa Mälumäng Viljandis hukkus rongi alla jäänud mees Raivo Susi pakkus 100 000 dollarit, aga jäi vahi alla Uued soovitused: last tuleks imetada ka teisel eluaastal (1) Majandus Komisjon algatab toetusmeetmed põllumajandusele Eestis rakendatakse aina enam plokiahelat Arengufond lõpetab tegevuse Välismaa Rootsi mõistab kohut Süüria sõjakurjategija üle Viisaastak Süüria moodi: viletsus valitseb riiki Välismaa lühiuudised Brüsselis algas inimjaht terroristidele (1) Ida-Euroopa võib Venemaad tunda kõige paremini. Kes neid kuulab? (4) Arvamus Juhtkiri: migrandid Eesti-Vene piiril? (16) Taavi Minnik: Putini nägu ei valeta (15) Postimees 1932. aastal: lõpp Lapua liikumisele Vabatahtlike pöördumine: kui palju jaksab vabatahtlik? Erkki Bahovski: miks ei oska noored vene keelt? (17) Päeva karikatuur: Vene karu lendab edasi Ahto Lobjakas: Eesti majandus vajab riiklikku hooandjat (12) Kultuur Voodoo-lained vs jahimehe süda Sport Varrak: Volgogradi vastu sai natuke kavaldada Spordi lühiuudised Sõõrumaa püüab autoretkega viimase hetke hääli Noored ja vihased konkurendid jahivad Bolti (1) Seeria, mille võib otsustada üks vise Olümpiapilet lubab Raul Mustal valmistuda pingevabalt Tarbija Uued soovitused: last tuleks imetada ka teisel eluaastal (1) AK Voodoo-lained vs jahimehe süda Tartu Playtech pakub tõbistele hüvitist Kuhu viivad Pirogovi taha plaanitavad trepid? Juhtkiri: uus lehekülg Õpilaste algatus aitab labori tarvikutega täita Kirjanik andis ka ise välja preemia Eesti keel on araablasele sama raske kui araabia keel eestlasele (1) Pärslannast õpetaja aitab Tartus araabia keele huvilisi (1) 28 kaashäälikut ja igal tähel neli kuju Tähendusrikas keel paelub Eesti õppijaid Tung võib tuua Tartu koolidesse teise vahetuse Olümpiapilet lubab Raul Mustal valmistuda pingevabalt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ida-Euroopa võib Venemaad tunda kõige paremini. Kes neid kuulab?

2 min lugemist
  • Venemaast kui partnerist ei saa rääkida, kui Venemaa ise näeb läänt konkurendina
  • Moskva vastandab end lääne väärtustele, lääs kaotab, kui neist taganeb
  • Ainus, milles Venemaaga praegu koostööd teha saab, on võitlus terrorismiga
  • Ida-Euroopa teab vanadest aegadest, mida Venemaalt praegu oodata on
USA asepresident Joe Biden kohtumas Rumeenia sõjaväelastega Otopeni õhuväebaasis. FOTO: SCANPIX

Ida-Euroopast on saanud võistluskoht, kus Venemaa kohalolek ELi naabruses paiknevates ja NATOsse pürgivates riikides on siiani vaid nõrgestanud nende kahe liidu kaitsvaid vihmavarje.

Tellijale Tellijale

Samas ei saa valmisolekut ja heidutust vaadata vaid sõjalises mõistes ning kuigi nende organisatsioonide hinnatud liikmesuse kaitsemüürist võib piisata kaitstuse tunde tekitamiseks, ei piisa sellest kohe kindlasti tegelikult kaitstud olemiseks. Ida-Euroopa on ennekõike võistlustanner strateegilise kommunikatsiooni vallas ja väärtuste külm sõda on alanud.

Viimastel aastatel on kogu ELi tabanud karm ärkamine tõsiasja suhtes, et demokraatia ja sellega kaasnev elustiil nõuavad kõva tööd nii riigisiselt kui ka välispoliitikas, neid ei saa võtta endastmõistetavana, nad ei püsi iseenesest ega ole nii iseenesestmõistetavad väljaspool Euroopa piire. Peale terrorismi esilekerkimise tuli külm dušš ka idanaabri – Vene Föderatsiooni poolt. Sõda läänekursi võtnud Ukrainas oli pöördepunkt kõigile.

15.03.2016 17.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto