Sisukord
Majandus
Postimees
18.02.2020
Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (9) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (3) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (5) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (5) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Arengufond lõpetab tegevuse

3 min lugemist
Arengufondi nõukogu esimene koosolek 30. jaanuaril 2007 valis oma esimeheks staažika pankuri Indrek Neivelti. Vasakul toonane majandusminister ja arengufondi nõukogu liige Edgar Savisaar. FOTO: Toomas Huik

Riigikogu majanduskomisjon langetas eile otsuse Arengufondi tegevus senisel kujul lõpetada. Arenguseire jaoks luuakse riigikogu juurde eraldi üksus ning investeerimisega seotu läheb Kredexisse.

Tellijale

Majanduskomisjoni esimees Toomas Kivimägi ütles, et Arengufondi sulgemine oli ainuõige otsus. «Inimlikult, neid inimesi silmas pidades, kes Arengufondis töötavad, loomulikult see nende jaoks ülearu rõõmus uudis ei ole,» ütles Kivimägi. Ent rahvaarvu vähenemise tõttu pole tema sõnul mõeldav, et riigistruktuur jääb samaks.

Arengufondi tegevuse ümberkorraldamise idee on olnud õhus juba ligi aasta ning majanduskomisjon tegi mullu oktoobris ettepaneku asutuse rollid ringi jagada. Eile jõuti otsusele luua seiretegevuse jaoks riigikogus eraldi üksus oma eelarve ja otsustuspädevusega. Kivimäe sõnul on veel vara kirjeldada, milline see välja hakkab nägema.

17.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto