Sisukord
Välismaa
Postimees
17.03.2016
Eesti Keeleoskamatut pagulast ei saa välja saata (1) Inimlikud põhjused elamisloa andmiseks kirjutati seadusesse Mälumäng Raivo Susi peab end FSB pantvangiks (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Savisaarele esitatakse süüdistus paari kuu jooksul (1) Vägisi ilusaks joonistatud suurlaen tuntud poliitiku isa ettevõttesse (14) Eesti lühiuudised Kaitsevägi uurib, miks tankitõrjerakett ei tabanud märki Eesti lühiuudised Majandus Starmani väikeaktsionär kaalub ise ettevõtte väljaostmist Majanduse lühiuudised Töösturid loodavad selleks aastaks mõningast kasvu Päris- või libaralli: nafta on kallinenud kahe kuuga enam kui kolmandiku võrra (2) Välismaa Välismaa lühiuudised Vabariiklaste päästeingliks peetud Rubio põrus presidendirallil Poliitikud peavad lepet Türgiga raskeks ja samas vältimatuks Võimalik lepe valmistab mitmele ELi maale muret Kristlaste eestkõneleja neid ELi ei kutsuks Arvamus Juri Felštinski: «hoop selga» ehk Venemaa andis Assadi ära (5) Karin Kangro: kes tõstaks kõrgete riigijuhtide palka? (5) Merlis Nõgene: riiklik katusepakkumine ebateadusele ja uhuu-majandusele (63) Kersti Kaljulaid: konservatiivnegi mõtteviis võimaldab leiutada (10) Postimees 1992. aastal: kaks vahejuhtumit Eesti piiril Juhtkiri: poliitiku käed (2) Päeva karikatuur Kultuur Oleg Pissarenko: Mulle meeldivad päris asjad Kultuuri spalta Sport Spordi lühiuudised Ülitäpsed penaltid viisid Atletico edasi WADA töörühm asub dopinguluurele Tartu hokijanu ja alaliidu plaan noorte arendamiseks FIFA nõuab petistelt raha tagasi Tarbija Niiskes ruumis vinguandur ei tööta AK Oleg Pissarenko: Mulle meeldivad päris asjad Tartu Tartu plaanib linnapeale ausamba püstitada (1) Fujitsu annab tööd filoloogidele Janek Mäggi: mõistan kurjategijat. Alati! (8) Risto Mets: mina usun rekajuhte (2) Kriitikat saanud trepid jäävad Toome nõlvale ehitamata (3) Noorte rõivakollektsioonid jõuavad lavalaudadele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kristlaste eestkõneleja neid ELi ei kutsuks

2 min lugemist
  • Paljud moslemid arvavad, et Euroopa ootab Lähis-Ida kristlasi.
  • Ungari eurosaadik ei pea ristiusuliste kodupiirkonnast kaugele viimist heaks.
  • Euroopasse või Austraaliasse kolinud Lähis-Ida kristlased tõenäoliselt ei naase.
Kaldeakatoliiklased Bagdadi Püha Joosepi kirikus missal. FOTO: AP/Scanpix

Lähis-Ida tagakiusatud kristlaste probleemidega tegelev Ungari Fidezsi partei eurosaadik György Hölvenyi leiab, et nende jaoks pole lahendus mitte varjupaik Euroopas, vaid inimväärsemad tingimused pagulaslaagreis.

Tellijale Tellijale

Hölvenyi on kriisipiirkondade kristlaste ja ka moslemitega ristiusuliste probleemidest rääkinud. Ta tunnistab, et näiteks kohalike moslemite seas võib leida suhtumist, et nendega rohkem kui tuhat aastat kõrvuti elanud kristlaste mure on Euroopa probleem.

«Moslemid ütlevad neile – vaadake, teie vennad on Euroopas. Miks nad teie heaks midagi ei tee?» kirjeldas Ungari saadik. «Ma olen moslemitega kohtunud; nad arvavad, et kristlastele on asjad lihtsamad, et Euroopa ootab neid. Nad ei mõista, et Euroopa ei oota ega ka aita neil Lähis-Itta jääda.»

16.03.2016 18.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto