T, 28.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Niiskes ruumis vinguandur ei tööta

Maiken Mägi
, reporter
Niiskes ruumis vinguandur ei tööta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Erakogu

Ohutusfirma Tamrex Ohutuse OÜ kinnitusel pole Eestis saada spetsiaalselt vannitubadesse sobivaid vingugaasiandureid, samas on tänavu mitu surmaga lõppenud gaasiseadme õnnetust juhtunud just seal.

Küll aga on vingugaasiandur vajalik seade lisaohutuse tagamiseks kohtades, kus on oht vingugaasi tekkeks – näiteks ahju või kaminaga köetavates ruumides, kus siibri enneaegsel sulgemisel võib mürgine ving tuppa tekkida.

«Kahjuks ei ole Eesti kaubandusvõrgus meie teada ühtki vingugaasiandurit, mida saaks niisketesse ruumidesse (näiteks vannituppa) paigaldada – on ju kurvad juhtumid just seal aset leidnud,» avaldas Tamrex Ohutuse OÜ kommunikatsioonispetsialist Diana Karmo. Ta lisas, et seepärast tuleks tähelepanu pöörata gaasiseadme või gaasiveesoojendi õigeaegsele kontrollile ja hooldusele. Lisaks on eriti vanemates elamutes levinud probleemiks kehv ventilatsioon, millest võib samuti õnnetus tekkida.

Tagasi üles