Sisukord
Jalgpall
Postimees
17.03.2016
Eesti Keeleoskamatut pagulast ei saa välja saata (1) Inimlikud põhjused elamisloa andmiseks kirjutati seadusesse Mälumäng Raivo Susi peab end FSB pantvangiks (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Savisaarele esitatakse süüdistus paari kuu jooksul (1) Vägisi ilusaks joonistatud suurlaen tuntud poliitiku isa ettevõttesse (14) Eesti lühiuudised Kaitsevägi uurib, miks tankitõrjerakett ei tabanud märki Eesti lühiuudised Majandus Starmani väikeaktsionär kaalub ise ettevõtte väljaostmist Majanduse lühiuudised Töösturid loodavad selleks aastaks mõningast kasvu Päris- või libaralli: nafta on kallinenud kahe kuuga enam kui kolmandiku võrra (2) Välismaa Välismaa lühiuudised Vabariiklaste päästeingliks peetud Rubio põrus presidendirallil Poliitikud peavad lepet Türgiga raskeks ja samas vältimatuks Võimalik lepe valmistab mitmele ELi maale muret Kristlaste eestkõneleja neid ELi ei kutsuks Arvamus Juri Felštinski: «hoop selga» ehk Venemaa andis Assadi ära (5) Karin Kangro: kes tõstaks kõrgete riigijuhtide palka? (5) Merlis Nõgene: riiklik katusepakkumine ebateadusele ja uhuu-majandusele (63) Kersti Kaljulaid: konservatiivnegi mõtteviis võimaldab leiutada (10) Postimees 1992. aastal: kaks vahejuhtumit Eesti piiril Juhtkiri: poliitiku käed (2) Päeva karikatuur Kultuur Oleg Pissarenko: Mulle meeldivad päris asjad Kultuuri spalta Sport Spordi lühiuudised Ülitäpsed penaltid viisid Atletico edasi WADA töörühm asub dopinguluurele Tartu hokijanu ja alaliidu plaan noorte arendamiseks FIFA nõuab petistelt raha tagasi Tarbija Niiskes ruumis vinguandur ei tööta AK Oleg Pissarenko: Mulle meeldivad päris asjad Tartu Tartu plaanib linnapeale ausamba püstitada (1) Fujitsu annab tööd filoloogidele Janek Mäggi: mõistan kurjategijat. Alati! (8) Risto Mets: mina usun rekajuhte (2) Kriitikat saanud trepid jäävad Toome nõlvale ehitamata (3) Noorte rõivakollektsioonid jõuavad lavalaudadele Meelelahutus Koomiks Sudoku

FIFA nõuab petistelt raha tagasi

1 min lugemist
FIFA uus president Gianni Infantino. FOTO: AP/Scanpix

Rahvusvaheline Jalgpalliliit (FIFA) tunnistas kolmapäeval, et organisatsiooni täitevkomitee liikmed on minevikus müünud MMi finaalturniiri korraldajate valimisel oma hääli. Petturite hulgas on ka Chuck Blazer, Jack Warner ja Jeffery Webb. Väidetavalt teenisid mehed enam kui kümme miljonit dollarit, kuna müüsid oma hääli 2010. aasta MMi finaalturniiri valimistel. Lõpuks osutus võitjaks Lõuna-Aafrika Vabariik.

Tellijale Tellijale

«Praeguseks on selge, et mitmed FIFA täitevkomitee liikmed kuritarvitasid oma positsiooni ja müüsid oma hääli mitmel korral,» selgub FIFA dokumendist, mis edastati USA võimudele. Veebruaris FIFA presidendiks valitud Gianni Infantino tunnistas, et mitmed täitevkomitee liikmed käitusid kuritegelikult neile antud usaldusega. «Nad tekitasid tõsist ja püsivat kahju FIFA-le, selle liikmetele ja kogu jalgpalli kogukonnale. Raha, mille nad oma taskusse panid, kuulub tegelikult jalgpallile ja peaks minema mängu arendamiseks,» ütles Infantino. «FIFA teeb kõik endast oleneva, et see raha tagasi saada.»

45-aastane jalgpallijuht jätkas emotsionaalselt: «Need dollarid olid mõeldud jalgpalliväljakute, mitte villade ja basseinide ehitamiseks. Need olid mõeldud selleks, et osta jalgpallivarustust, mitte juveele ja autosid. Samuti pidanuks nende dollaritega rahastama noorte jalgpalli ja treenereid, mitte pillavat elustiili.»

16.03.2016 18.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto