E, 27.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Poliitikud peavad lepet Türgiga raskeks ja samas vältimatuks

Evelyn Kaldoja
, Strasbourg-Tallinn
Poliitikud peavad lepet Türgiga raskeks ja samas vältimatuks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
ÜRO hallatav Islahiye pagulaslaager Kagu-Türgis asuvas Gaziantepi provintsis.
ÜRO hallatav Islahiye pagulaslaager Kagu-Türgis asuvas Gaziantepi provintsis. Foto: Lefteris Pitarakis/AP/Scanpix

Praegu tundub, et Euroopa Liit on Türgi suhtes abitu, ning see on nende liikmesriikide süü, kes ei ole valmis näitama solidaarsust, võtma pagulasi, täitma rahvusvahelisi ja ELi seadusi, kurjustas Saksa eurosaadik Renate Sommer möödunud nädalal Strasbourgis Postimehele.

«Neist osa on vihased Saksa liidukantsleri Angela Merkeli peale, kes üritab leida lahendust,» arvas Sommer, kes nii nagu kantsler kuulub Kristlik-Demokraatlikku Liitu (CDUsse). «Teised aga lihtsalt istuvad jõude ja ütlevad, et kõik on vale, me oleme kõige vastu. Aga neil pole lahendust ja nad ei otsi lahendust.»

«See näitab, et EL kui tervik on praegu masendavas seisus, ja mul on seepärast tõsiselt häbi,» jätkas Sommer. «Kõik need maad on äärmiselt isekad, nad tahavad kõige rohkem hüvesid, aga ei suuda aktsepteerida, et ka teised võiksid saada kasu.»

Tagasi üles