Sisukord
Välismaa
Postimees
17.03.2016
Eesti Keeleoskamatut pagulast ei saa välja saata (1) Inimlikud põhjused elamisloa andmiseks kirjutati seadusesse Mälumäng Raivo Susi peab end FSB pantvangiks (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Savisaarele esitatakse süüdistus paari kuu jooksul (1) Vägisi ilusaks joonistatud suurlaen tuntud poliitiku isa ettevõttesse (14) Eesti lühiuudised Kaitsevägi uurib, miks tankitõrjerakett ei tabanud märki Eesti lühiuudised Majandus Starmani väikeaktsionär kaalub ise ettevõtte väljaostmist Majanduse lühiuudised Töösturid loodavad selleks aastaks mõningast kasvu Päris- või libaralli: nafta on kallinenud kahe kuuga enam kui kolmandiku võrra (2) Välismaa Välismaa lühiuudised Vabariiklaste päästeingliks peetud Rubio põrus presidendirallil Poliitikud peavad lepet Türgiga raskeks ja samas vältimatuks Võimalik lepe valmistab mitmele ELi maale muret Kristlaste eestkõneleja neid ELi ei kutsuks Arvamus Juri Felštinski: «hoop selga» ehk Venemaa andis Assadi ära (5) Karin Kangro: kes tõstaks kõrgete riigijuhtide palka? (5) Merlis Nõgene: riiklik katusepakkumine ebateadusele ja uhuu-majandusele (63) Kersti Kaljulaid: konservatiivnegi mõtteviis võimaldab leiutada (10) Postimees 1992. aastal: kaks vahejuhtumit Eesti piiril Juhtkiri: poliitiku käed (2) Päeva karikatuur Kultuur Oleg Pissarenko: Mulle meeldivad päris asjad Kultuuri spalta Sport Spordi lühiuudised Ülitäpsed penaltid viisid Atletico edasi WADA töörühm asub dopinguluurele Tartu hokijanu ja alaliidu plaan noorte arendamiseks FIFA nõuab petistelt raha tagasi Tarbija Niiskes ruumis vinguandur ei tööta AK Oleg Pissarenko: Mulle meeldivad päris asjad Tartu Tartu plaanib linnapeale ausamba püstitada (1) Fujitsu annab tööd filoloogidele Janek Mäggi: mõistan kurjategijat. Alati! (8) Risto Mets: mina usun rekajuhte (2) Kriitikat saanud trepid jäävad Toome nõlvale ehitamata (3) Noorte rõivakollektsioonid jõuavad lavalaudadele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Poliitikud peavad lepet Türgiga raskeks ja samas vältimatuks

4 min lugemist
  • Lääne-Euroopa poliitikud näevad pagulaskriisis süüd ka idaeurooplaste tõrksusel
  • Vasakpoolsemad eurosaadikud hindasid Türgi-leppe eetiliselt kahtlaseks
  • Kreeka kuulumine Schengenisse on ohus
  • Merkeli parteikaaslase sõnul võiks Saksamaa võtta rohkemgi pagulasi
ÜRO hallatav Islahiye pagulaslaager Kagu-Türgis asuvas Gaziantepi provintsis. FOTO: Lefteris Pitarakis/AP/Scanpix

Praegu tundub, et Euroopa Liit on Türgi suhtes abitu, ning see on nende liikmesriikide süü, kes ei ole valmis näitama solidaarsust, võtma pagulasi, täitma rahvusvahelisi ja ELi seadusi, kurjustas Saksa eurosaadik Renate Sommer möödunud nädalal Strasbourgis Postimehele.

Tellijale Tellijale

«Neist osa on vihased Saksa liidukantsleri Angela Merkeli peale, kes üritab leida lahendust,» arvas Sommer, kes nii nagu kantsler kuulub Kristlik-Demokraatlikku Liitu (CDUsse). «Teised aga lihtsalt istuvad jõude ja ütlevad, et kõik on vale, me oleme kõige vastu. Aga neil pole lahendust ja nad ei otsi lahendust.»

«See näitab, et EL kui tervik on praegu masendavas seisus, ja mul on seepärast tõsiselt häbi,» jätkas Sommer. «Kõik need maad on äärmiselt isekad, nad tahavad kõige rohkem hüvesid, aga ei suuda aktsepteerida, et ka teised võiksid saada kasu.»

16.03.2016 18.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto