AINULT TELLIJALE

Eesti rahamuulad kasutasid isetehtud pangakaarte

Vassili Klimov, Arkadi Sidorov, Rodion Politov, Andrei Zimin, Jevgeni Gavriljuk ja Vladislav Erli.

FOTO: Tiina Kõrtsini / Õhtuleht

USA firmat kahjustanud pangakaardipettuse kahju ulatus miljonitesse dollaritesse. Tõsi, eestlaste käest käisid läbi vaid kümned tuhanded eurod ning nemad olid pigem tankistid kui skeemi loojad.

2013. aasta detsembris avastas Swedbank, et nende juures on tehtud tavatult palju sularaha väljavõtmise tehinguid American Expressi (AMEX) pangakaartidega, millel olev raha pärineb Green Doti ettemakstud krediitkaartidelt. Mis eriti huvitav, sularahaautomaate kontrollides avastati, et raha on välja võetud valgete pangakaarditoorikutega, millele on viltpliiatsiga numbreid kritseldatud, või mõne toidupoe kliendikaardiga.

Pettusskeemi algatas Eestis Andrei Zimin, kes sai enda väitel 2013. aasta sügisel tuttavaks kellegi Valeriga Venemaalt. Valeriga oli ta suhelnud peamiselt sõnumivahetusprogrammi Jabber abil.

Valeri oli Ziminile rääkinud, et skeem on täiesti seaduslik ja raha teenitakse nii, et AMEXi kaartidele tuleb raha laadida. Pank maksvat laadimise pealt preemiat – umbes 15 dollarit 200 dollari kaardile laadimise eest. Kui laadida palju, pidavat olema võimalik kasumit teenida. Et oleks, mida preemia teenimiseks uuesti kaardile laadida, peab raha kaardiga sularahaautomaadist vahepeal välja võtma.

Edasi lugemiseks:

Oled juba tellija? LOGI SISSE või SEO LEHE TELLIMUS

Tagasi üles