Sisukord
Eesti
Postimees
18.03.2016
Eesti Savisaar peab Moskvas loengu Tallinna linnast Kohus karistas kasulapse surmanud meest Mälumäng Kopsupõletiku ägedus jäi märkamata (8) Horoskoop Male Palju õnne Jaak Jõerüüt: kuulake oma südame häält! Riik kaalub piiriäärsete maade omanikele lisaraha maksmist Eesti rahamuulad kasutasid isetehtud pangakaarte (3) Perearsti kommentaar: kopsupõletik on mitme palgega haigus (1) Eesti lühiuudised Tagakülg PPA: haarangud illegaalidele Peterburis tõstavad survet Eesti piirile (1) Dilbert Aeg ei usu, et Raivo Susi järjekordse riigireeturi vastu välja vahetatakse Esikülg 18. märts Majandus Baltika loobus Kati Kusminist Majanduse lühiuudised Eesti värbab Ukrainast IT-spetsialiste Välismaa Meediakangelane Zika viirus hoiab varju Keskkonnaaktivistid hoiatavad keemia-Tšernobõli eest Välismaa lühiuudised Ameerika peab ISISe tegevust genotsiidiks Kahtlusalused pääsesid põgenema Arvamus Evelin Võigemast: paneme tule põlema ja näitame, et kapis ei ole kolli (89) Jüri Allik: mis on jooksja hirmud Eestis? (8) Nils Niitra: Rõivase tõeline reform (7) Juhtkiri: kuri koer ja tema hirmunud peremees Jaak Jõerüüt: kuulake oma südame häält! Päeva karikatuur Postimees 1931. aastal: Ukraina käärib – 5000 punaväelast GPU poolt vangistatud Sport Spordi lühiuudised 18.03 Saksa tsunami uputas Juventuse Vormel-1 alustab: uus hooaeg, vanad küsimused, väikesed muutused (1) Järvamaa pakkus üllatuse, Tiisaare ja Nõlvaku abist TTÜ-le võiduks ei piisanud Tarbija Kopsupõletiku ägedus jäi märkamata (8) Reisiuudised Meediakangelane Zika viirus hoiab varju Perearsti kommentaar: kopsupõletik on mitme palgega haigus (1) Tartu Arno jagab mudilasi lasteaedadesse Kvan Kho Kim lisab kooli värvi (2) Saalihokis tulevad otsustavad lahingud Ahhaa näitab uut elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti rahamuulad kasutasid isetehtud pangakaarte

4 min lugemist
Vassili Klimov, Arkadi Sidorov, Rodion Politov, Andrei Zimin, Jevgeni Gavriljuk ja Vladislav Erli. FOTO: Tiina Kõrtsini / Õhtuleht

USA firmat kahjustanud pangakaardipettuse kahju ulatus miljonitesse dollaritesse. Tõsi, eestlaste käest käisid läbi vaid kümned tuhanded eurod ning nemad olid pigem tankistid kui skeemi loojad.

Tellijale Tellijale

2013. aasta detsembris avastas Swedbank, et nende juures on tehtud tavatult palju sularaha väljavõtmise tehinguid American Expressi (AMEX) pangakaartidega, millel olev raha pärineb Green Doti ettemakstud krediitkaartidelt. Mis eriti huvitav, sularahaautomaate kontrollides avastati, et raha on välja võetud valgete pangakaarditoorikutega, millele on viltpliiatsiga numbreid kritseldatud, või mõne toidupoe kliendikaardiga.

Pettusskeemi algatas Eestis Andrei Zimin, kes sai enda väitel 2013. aasta sügisel tuttavaks kellegi Valeriga Venemaalt. Valeriga oli ta suhelnud peamiselt sõnumivahetusprogrammi Jabber abil.

Valeri oli Ziminile rääkinud, et skeem on täiesti seaduslik ja raha teenitakse nii, et AMEXi kaartidele tuleb raha laadida. Pank maksvat laadimise pealt preemiat – umbes 15 dollarit 200 dollari kaardile laadimise eest. Kui laadida palju, pidavat olema võimalik kasumit teenida. Et oleks, mida preemia teenimiseks uuesti kaardile laadida, peab raha kaardiga sularahaautomaadist vahepeal välja võtma.

17.03.2016 19.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto