Sisukord
Uudised
Postimees
18.03.2016
Eesti Savisaar peab Moskvas loengu Tallinna linnast Kohus karistas kasulapse surmanud meest Mälumäng Kopsupõletiku ägedus jäi märkamata (8) Horoskoop Male Palju õnne Jaak Jõerüüt: kuulake oma südame häält! Riik kaalub piiriäärsete maade omanikele lisaraha maksmist Eesti rahamuulad kasutasid isetehtud pangakaarte (3) Perearsti kommentaar: kopsupõletik on mitme palgega haigus (1) Eesti lühiuudised Tagakülg PPA: haarangud illegaalidele Peterburis tõstavad survet Eesti piirile (1) Dilbert Aeg ei usu, et Raivo Susi järjekordse riigireeturi vastu välja vahetatakse Esikülg 18. märts Majandus Baltika loobus Kati Kusminist Majanduse lühiuudised Eesti värbab Ukrainast IT-spetsialiste Välismaa Meediakangelane Zika viirus hoiab varju Keskkonnaaktivistid hoiatavad keemia-Tšernobõli eest Välismaa lühiuudised Ameerika peab ISISe tegevust genotsiidiks Kahtlusalused pääsesid põgenema Arvamus Evelin Võigemast: paneme tule põlema ja näitame, et kapis ei ole kolli (89) Jüri Allik: mis on jooksja hirmud Eestis? (8) Nils Niitra: Rõivase tõeline reform (7) Juhtkiri: kuri koer ja tema hirmunud peremees Jaak Jõerüüt: kuulake oma südame häält! Päeva karikatuur Postimees 1931. aastal: Ukraina käärib – 5000 punaväelast GPU poolt vangistatud Sport Spordi lühiuudised 18.03 Saksa tsunami uputas Juventuse Vormel-1 alustab: uus hooaeg, vanad küsimused, väikesed muutused (1) Järvamaa pakkus üllatuse, Tiisaare ja Nõlvaku abist TTÜ-le võiduks ei piisanud Tarbija Kopsupõletiku ägedus jäi märkamata (8) Reisiuudised Meediakangelane Zika viirus hoiab varju Perearsti kommentaar: kopsupõletik on mitme palgega haigus (1) Tartu Arno jagab mudilasi lasteaedadesse Kvan Kho Kim lisab kooli värvi (2) Saalihokis tulevad otsustavad lahingud Ahhaa näitab uut elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kvan Kho Kim lisab kooli värvi

4 min lugemist
Annelinna gümnaasiumi ajalooõpetaja ja kunstiringi juhendaja Kvan Kho Kim ilmestas koolisöökla letitaguse suurte sõlgedega. Söögisaali tegi ta palju elavamaks ühele seinale maalitud meie rahvariideseeliku kirevate triipudega. FOTO: Margus Ansu

Kas mäletate jõuludeks valminud uhket Tartu piparkoogilinna? Selle idee autor ning raekoja küpsetaja oli Annelinna gümnaasiumi ajalooõpetaja ja kunstiringi juhendaja Kvan Kho Kim. Teised tema ideed ja nende teostus, näiteks koolisööklat kaunistavad sõled, on teenimatult jäänud vaid kooliseinte vahele.

Tellijale Tellijale

«Ma ei taha siin ainult tööl käia,» põhjendas Kvan Kho Kim oma suuri kunstmaalritöid koolis. «Tahan teha veel midagi, et siin oleks hea olla.»

Nii ongi remonti vajavate koridoride ja klasside kohati auklikud seinad kattunud tema piltidega, neid jätkub ka šikki ja hubasesse õpetajate tuppa, mis on tema mõtte ja käe järgi kujundatud. «Mulle meeldib väga ajalugu ja mulle meeldib väga kunst, disain,»  märkis Kvan Kho Kim. «Saan siin töötada mõlemal alal, ei pea rasket valikut tegema.»

17.03.2016 19.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto