Sisukord
Äriuudised
Postimees
18.03.2016
Eesti Savisaar peab Moskvas loengu Tallinna linnast Kohus karistas kasulapse surmanud meest Mälumäng Kopsupõletiku ägedus jäi märkamata (8) Horoskoop Male Palju õnne Jaak Jõerüüt: kuulake oma südame häält! Riik kaalub piiriäärsete maade omanikele lisaraha maksmist Eesti rahamuulad kasutasid isetehtud pangakaarte (3) Perearsti kommentaar: kopsupõletik on mitme palgega haigus (1) Eesti lühiuudised Tagakülg PPA: haarangud illegaalidele Peterburis tõstavad survet Eesti piirile (1) Dilbert Aeg ei usu, et Raivo Susi järjekordse riigireeturi vastu välja vahetatakse Esikülg 18. märts Majandus Baltika loobus Kati Kusminist Majanduse lühiuudised Eesti värbab Ukrainast IT-spetsialiste Välismaa Meediakangelane Zika viirus hoiab varju Keskkonnaaktivistid hoiatavad keemia-Tšernobõli eest Välismaa lühiuudised Ameerika peab ISISe tegevust genotsiidiks Kahtlusalused pääsesid põgenema Arvamus Evelin Võigemast: paneme tule põlema ja näitame, et kapis ei ole kolli (89) Jüri Allik: mis on jooksja hirmud Eestis? (8) Nils Niitra: Rõivase tõeline reform (7) Juhtkiri: kuri koer ja tema hirmunud peremees Jaak Jõerüüt: kuulake oma südame häält! Päeva karikatuur Postimees 1931. aastal: Ukraina käärib – 5000 punaväelast GPU poolt vangistatud Sport Spordi lühiuudised 18.03 Saksa tsunami uputas Juventuse Vormel-1 alustab: uus hooaeg, vanad küsimused, väikesed muutused (1) Järvamaa pakkus üllatuse, Tiisaare ja Nõlvaku abist TTÜ-le võiduks ei piisanud Tarbija Kopsupõletiku ägedus jäi märkamata (8) Reisiuudised Meediakangelane Zika viirus hoiab varju Perearsti kommentaar: kopsupõletik on mitme palgega haigus (1) Tartu Arno jagab mudilasi lasteaedadesse Kvan Kho Kim lisab kooli värvi (2) Saalihokis tulevad otsustavad lahingud Ahhaa näitab uut elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti värbab Ukrainast IT-spetsialiste

3 min lugemist
Ukrainlane Bogdan Danilyuk töötab TransferWise’is ja on rahul Eesti rahuliku eluga. FOTO: Liis Treimann

Viimastel aastatel on ukrainlastest sissetulijate osakaal olnud pidevalt tõusuteel. Mullu anti neile juba 62 protsenti kõigist töötamiseks mõeldud elamislubadest.

Tellijale Tellijale

«Ma tahtsin katsetada välismaal elamist,» selgitas TransferWise’i esimene IT-arendaja Bogdan Danilyuk, kes saabus koos abikaasaga Eestisse mullu jaanuaris. «Teine on uue kogemuse hankimine – Eesti aktiivne IT-kogukond on hästi tuntud.»

Danilyuk rääkis, et Ukrainas on paar kohta, kuhu infotehnoloogia on koondunud, mis tähendab, et suure tõenäosusega tuleb arendava töö leidmiseks kolida. Ning siis ei ole enam väga vahet, kuhu. «Arendajad, kes tahavad areneda, valivad endale missiooniga ettevõtte,» selgitas ukrainlane. «Sa saad luua häid asju vaid siis, kui sul on arusaam sellest, mida sa teed ja kuhu sa liigud.»

17.03.2016 19.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto