Sisukord
Välismaa
Postimees
18.03.2016
Eesti Savisaar peab Moskvas loengu Tallinna linnast Kohus karistas kasulapse surmanud meest Mälumäng Kopsupõletiku ägedus jäi märkamata (8) Horoskoop Male Palju õnne Jaak Jõerüüt: kuulake oma südame häält! Riik kaalub piiriäärsete maade omanikele lisaraha maksmist Eesti rahamuulad kasutasid isetehtud pangakaarte (3) Perearsti kommentaar: kopsupõletik on mitme palgega haigus (1) Eesti lühiuudised Tagakülg PPA: haarangud illegaalidele Peterburis tõstavad survet Eesti piirile (1) Dilbert Aeg ei usu, et Raivo Susi järjekordse riigireeturi vastu välja vahetatakse Esikülg 18. märts Majandus Baltika loobus Kati Kusminist Majanduse lühiuudised Eesti värbab Ukrainast IT-spetsialiste Välismaa Meediakangelane Zika viirus hoiab varju Keskkonnaaktivistid hoiatavad keemia-Tšernobõli eest Välismaa lühiuudised Ameerika peab ISISe tegevust genotsiidiks Kahtlusalused pääsesid põgenema Arvamus Evelin Võigemast: paneme tule põlema ja näitame, et kapis ei ole kolli (89) Jüri Allik: mis on jooksja hirmud Eestis? (8) Nils Niitra: Rõivase tõeline reform (7) Juhtkiri: kuri koer ja tema hirmunud peremees Jaak Jõerüüt: kuulake oma südame häält! Päeva karikatuur Postimees 1931. aastal: Ukraina käärib – 5000 punaväelast GPU poolt vangistatud Sport Spordi lühiuudised 18.03 Saksa tsunami uputas Juventuse Vormel-1 alustab: uus hooaeg, vanad küsimused, väikesed muutused (1) Järvamaa pakkus üllatuse, Tiisaare ja Nõlvaku abist TTÜ-le võiduks ei piisanud Tarbija Kopsupõletiku ägedus jäi märkamata (8) Reisiuudised Meediakangelane Zika viirus hoiab varju Perearsti kommentaar: kopsupõletik on mitme palgega haigus (1) Tartu Arno jagab mudilasi lasteaedadesse Kvan Kho Kim lisab kooli värvi (2) Saalihokis tulevad otsustavad lahingud Ahhaa näitab uut elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ameerika peab ISISe tegevust genotsiidiks

1 min lugemist
Jeziidide massihaud Zummanis. FOTO: SCANPIX

Sunniitliku äärmusrühmituse ISIS võitlejate poolt jeziidide, kristlaste, šiiitide ja teiste vähemuste vastu sooritatud sõjakuriteod on genotsiid ning sellele tuleb lõpp teha, teatas eile Ameerika Ühendriikide välisminister John Kerry.

Tellijale Tellijale

Kerry sõnul viitavad genotsiidile, aga ka inimsusvastastele kuritegudele ja etnilisele puhastusele nii ISISe välja kuulutatud eesmärgid, ideoloogia kui ka teod. «Nende kuritegude nimetamine on oluline, kuid veelgi tähtsam on nende peatamine,» märkis Kerry uudisteagentuuri AFP vahendusel.

Juba varem oli Ameerika Ühendriikide Kongress tunnistanud ISISe roimad genotsiidiks ning kutsunud üles moodustama ÜRO egiidi all Süüria sõjakuritegude tribunali. Esindajatekoja otsus survestas sama tegema ka president Barack Obama administratsiooni. Varem oli Ühendriikide välisministeerium hoidunud viidetest genotsiidile.

17.03.2016 19.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto