Sisukord
Tervis
Tänane leht
18.03.2016
Eesti Savisaar peab Moskvas loengu Tallinna linnast Kohus karistas kasulapse surmanud meest Mälumäng Kopsupõletiku ägedus jäi märkamata (8) Horoskoop Male Palju õnne Jaak Jõerüüt: kuulake oma südame häält! Riik kaalub piiriäärsete maade omanikele lisaraha maksmist Eesti rahamuulad kasutasid isetehtud pangakaarte (3) Perearsti kommentaar: kopsupõletik on mitme palgega haigus (1) Eesti lühiuudised Tagakülg PPA: haarangud illegaalidele Peterburis tõstavad survet Eesti piirile (1) Dilbert Aeg ei usu, et Raivo Susi järjekordse riigireeturi vastu välja vahetatakse Esikülg 18. märts Majandus Baltika loobus Kati Kusminist Majanduse lühiuudised Eesti värbab Ukrainast IT-spetsialiste Välismaa Meediakangelane Zika viirus hoiab varju Keskkonnaaktivistid hoiatavad keemia-Tšernobõli eest Välismaa lühiuudised Ameerika peab ISISe tegevust genotsiidiks Kahtlusalused pääsesid põgenema Arvamus Evelin Võigemast: paneme tule põlema ja näitame, et kapis ei ole kolli (89) Jüri Allik: mis on jooksja hirmud Eestis? (8) Nils Niitra: Rõivase tõeline reform (7) Juhtkiri: kuri koer ja tema hirmunud peremees Jaak Jõerüüt: kuulake oma südame häält! Päeva karikatuur Postimees 1931. aastal: Ukraina käärib – 5000 punaväelast GPU poolt vangistatud Sport Spordi lühiuudised 18.03 Saksa tsunami uputas Juventuse Vormel-1 alustab: uus hooaeg, vanad küsimused, väikesed muutused (1) Järvamaa pakkus üllatuse, Tiisaare ja Nõlvaku abist TTÜ-le võiduks ei piisanud Tarbija Kopsupõletiku ägedus jäi märkamata (8) Reisiuudised Meediakangelane Zika viirus hoiab varju Perearsti kommentaar: kopsupõletik on mitme palgega haigus (1) Tartu Arno jagab mudilasi lasteaedadesse Kvan Kho Kim lisab kooli värvi (2) Saalihokis tulevad otsustavad lahingud Ahhaa näitab uut elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kopsupõletiku ägedus jäi märkamata

4 min lugemist
Rando sõnul ei uskunuks ta, et kiirabiarstid ja perearst ei tunne ära ägeda kopsupõletiku sümptomeid. FOTO: Erakogu

Kui muidu tervel 26-aastasel Lääne-Virumaa mehel hakkasid kahe kuu eest rinnus valud, ei osanud ta veel kuidagi kahtlustada, et on jäänud ägedaloomulisse kopsupõletikku. Esialgu tundus nii perearstile kui ka mitu korda kohal käinud kiirabile, et mees võiks jätkata ravi kodus, kuid mõne tunniga muutus haigus eluohtlikuks.

Tellijale Tellijale

23. jaanuaril algasid Randol (täisnimi toimetusele teada – H. L.) rinnus valud ja kui 25. jaanuari õhtul hakkas ka palavik tõusma, kutsus ta kiirabi. Häirekeskus määras väljakutse prioriteediks C (kiire väljakutse – toim) ja Karell Kiirabi brigaad tuli kohale kuue minutiga. Kell 21.39 kohale jõudnud meedikud mõõtsid kehatemperatuuri ja teisi elulisi näitajaid ning tegid kindlaks, et Randol on rinnus torkiv valu, ta köhib ja sissehingamine on valulik.

Noorel mehel oli küll 37,9-kraadine palavik, kuid kuna kõik teised elulised näitajad olid korras, tegid meedikud talle valu vaigistava ja temperatuuri alandava süsti ning soovitasid järgmisel päeval perearsti poole pöörduda.

26. jaanuaril läks Rando Tamsalu perearsti Antonina Britenkova juurde, kes saatis ta päev hiljem röntgenisse kopsupilti tegema. Kuigi sealt tuli vastus, et kopsudega on kõik korras, otsustas perearst mehele välja kirjutada kopsupõletiku raviks mõeldud antibiootikumi Amoxicillini. Britenkova sõnul oli ta kopsupõletiku pannud esialgseks diagnoosiks juba 26. jaanuaril, kuid Rando sõnul ei maininud perearst kopsupõletikku poole sõnagagi ka pärast kopsupildi tegemist.

17.03.2016 19.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto