Sisukord
Tervis
Postimees
18.03.2016
Eesti Savisaar peab Moskvas loengu Tallinna linnast Kohus karistas kasulapse surmanud meest Mälumäng Kopsupõletiku ägedus jäi märkamata (8) Horoskoop Male Palju õnne Jaak Jõerüüt: kuulake oma südame häält! Riik kaalub piiriäärsete maade omanikele lisaraha maksmist Eesti rahamuulad kasutasid isetehtud pangakaarte (3) Perearsti kommentaar: kopsupõletik on mitme palgega haigus (1) Eesti lühiuudised Tagakülg PPA: haarangud illegaalidele Peterburis tõstavad survet Eesti piirile (1) Dilbert Aeg ei usu, et Raivo Susi järjekordse riigireeturi vastu välja vahetatakse Esikülg 18. märts Majandus Baltika loobus Kati Kusminist Majanduse lühiuudised Eesti värbab Ukrainast IT-spetsialiste Välismaa Meediakangelane Zika viirus hoiab varju Keskkonnaaktivistid hoiatavad keemia-Tšernobõli eest Välismaa lühiuudised Ameerika peab ISISe tegevust genotsiidiks Kahtlusalused pääsesid põgenema Arvamus Evelin Võigemast: paneme tule põlema ja näitame, et kapis ei ole kolli (89) Jüri Allik: mis on jooksja hirmud Eestis? (8) Nils Niitra: Rõivase tõeline reform (7) Juhtkiri: kuri koer ja tema hirmunud peremees Jaak Jõerüüt: kuulake oma südame häält! Päeva karikatuur Postimees 1931. aastal: Ukraina käärib – 5000 punaväelast GPU poolt vangistatud Sport Spordi lühiuudised 18.03 Saksa tsunami uputas Juventuse Vormel-1 alustab: uus hooaeg, vanad küsimused, väikesed muutused (1) Järvamaa pakkus üllatuse, Tiisaare ja Nõlvaku abist TTÜ-le võiduks ei piisanud Tarbija Kopsupõletiku ägedus jäi märkamata (8) Reisiuudised Meediakangelane Zika viirus hoiab varju Perearsti kommentaar: kopsupõletik on mitme palgega haigus (1) Tartu Arno jagab mudilasi lasteaedadesse Kvan Kho Kim lisab kooli värvi (2) Saalihokis tulevad otsustavad lahingud Ahhaa näitab uut elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Perearsti kommentaar: kopsupõletik on mitme palgega haigus

3 min lugemist
Madis Veskimägi FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Rahva seas on levinud veendumus: kopsupõletiku diagnoosimine on imelihtne, piisab vaid, et asetada stetoskoop korraks patsiendi rindkerele ja kirjutada ravi. Kahjuks nii see ei käi.

Tellijale Tellijale

Kopsupõletik on väga mitme palgega haigus. See võib avalduda klassikalisena: kõrge palavik, roostekarva röga, valu rinnus, iseloomulik kuulatlus- ja koputlusleid. Ja vastupidi: haige on justkui nagu terve, vahel esineb veidi väsimust, harva köha. Arsti juurde minekut lükatakse edasi («peaaegu polegi midagi viga, mis sinna ikka minna»).

Olen väga kaugel mõttest hinnata meedikute tegevust, otsida kuskilt viga, näidata kellelegi näpuga või hoopis kedagi kaitsta. Mõtiskleksin pigem põgusalt haiguse, näiteks kopsupõletiku diagnoosimise ja haige käsitluse eri aspektide teemal.

17.03.2016 19.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto