Sisukord
Sport
Tänane leht
19.03.2016
Eesti Mälumäng Vene akadeemik Tiškov jäi teist korda Eesti viisata (7) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Piigale tehti pediküüri Odinlased istusid politseinikega ühe laua taha Lühiuudised Fotod ja video: veokijuhid korraldasid üleriigilise protestiaktsiooni Ema, kes oskab lapse hirmu võita (10) Matsini disko Eesti lühiuudised Esikülg 19. märts Rakvere sai kalli laua Hea algatus viib orkestripillid koolilasteni Välismaa Välismaa lühiuudised ELi-Türgi leppe kaheksa olulist aspekti (3) Tutanhamon ei pruugi olla ainus Arvamus Juhtkiri: erakondade vormi proov (1) Aivar Reinap: kuhu investeerida miljard? (11) Postimees 1993. aastal: Edgar Spriidi kodukandiinimene süüdistab Edgar Spriiti eesti rahva hävitamisele ja küüditamisele kaasaaitamises Peeter Langovitsi tagasivaade: õigeusklike ristikäik Ema, kes oskab lapse hirmu võita (10) Päeva karikatuur Putin – leheneegri unistus Linnapea paralleelilmast (4) Matsini disko Mart Kivastiku veste: tõde ja õigus (4) Tiit Kändler: Eesti eliit võib elada singulaarsuse veerel (8) Kultuur Rohkem dada't ja vähem Floridat paluks Popi kaleidoskoop Vaat kus Låpsley Mina usun õudusfilmi! Ikka edasi Luulehetk – hetk luules Kuidas kujutada päeva? Künnapu loomingulisel tegevusväljal Mõistatuslik Moldaavia juut, kes hakkas eestlaseks Lahingjõuvankrite aegu Sport Kõva rebimine viimaste häälte nimel käis südaööni Spordi lühiuudised Eestlanna uskumatu teekond Oxfordi – Cambridge'i sõudevõistlusele Tarbija Tööpinge ei tohi üle pea kasvada AK Nädala plaat. Kõikide nohikute kangelane Aja auk. Progehiiu viimane heitlus Hammondiga Rohkem dada't ja vähem Floridat paluks Punk, bluus ja raskerokk Popi kaleidoskoop Vaat kus Låpsley Miks nurjus eesti märk? Ikka edasi Sissejuhatus teraapiasse Viimane veerg Mati ja Volli säästavad joogivett Matemaatikat on vaja, et olla enesekindel kodanik (9) Tiit Kändler: Eesti eliit võib elada singulaarsuse veerel (8) Arter Keeleküsimus Taaselustatud tapatööd Doktorikraadiga maavanem lahkub aasta lõpus ametist Kas Facebooki õnnemängudes on võimalik võita? (1) Andrei Korobeinik heidab valitsusele ette otsustamatust pagulasküsimuses (22) Propagandaplakati varastamise pärast sunnitööle mõistetud USA tudeng: «Põhja-Korea rahvas, anun teilt andestust!» (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eestlanna uskumatu teekond Oxfordi – Cambridge'i sõudevõistlusele

4 min lugemist
Oxfordi naiskonna kaheksapaat veebruaris Thamesi jõel peetud võistlusel Molesey vastu. Elo Luik eestpoolt viies. FOTO: Xposurephotos / Scanpix

Lapse- ja teismeeas spordikaugest tüdrukust Elo Luigest sai alles ülikoolis täiesti ootamatult sportlane, kes sel aastal osaleb kahe Inglismaa parema ülikooli ehk Oxfordi ja Cambridge'i vahelisel ajaloolisel kaheksapaatide sõudmisvõistlusel ehk The Boat Race'il Thamesi jõel Londonis.

Tellijale Tellijale

Elo Luik tunnistab, et mõtleb tegelikult siiani, kuidas see juhtuda sai, et ta sellisesse seltskonda sattus. «BBC ajakirjanik küsis mult kord ühes intervjuus, et «noh, sul nagu väga suuri saavutusi pole, et kuidas sina siin oled?». Ja see on ju tõsi – seal on rahvuskoondislasi, kes olümpial ja maailmameistrivõistlustel käinud, ja neil on igasugu tiitleid võidetud, mul on ette näidata vaid 2014. aasta Boat Race’i reservpaatkonna koht,» räägib ta tagasihoidlikult.

Enne aasta tippsündmuse saabumist tekib tema sõnul Inglismaal alati palju poleemikat, kes peaks paatkondadesse kuuluma ja kes mitte. «Vahel mõtlen, et treenerid saavad ikka lõpuks aru, et ma ei oska sõuda ja vahetavad mu kasvõi stardijoonel välja,» lisab paadis viiendal kohal istuv Luik naerupahvakute saatel.

18.03.2016 21.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto