Sisukord
Eesti
Tänane leht
21.03.2016
Eesti Paide pussitaja oli varem karistatud Mälumäng Musumäel tervitati kevade algust Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tõendatud kuriteod Noorte kaklejate inimjaht Tallinna kesklinnas (19) Trahvid kahekordistuvad (80) Röövlibande karistused Esikülg 21. märts Tagakülg Kerekas viljandlane on kimpus politseiga Eesti lühiuudised Marran: Eestis peavadki julgeolekuasutuste tööpõllud kattuma Majandus Majanduse lühiuudised Hinnatõus lükkas Eesti fosforiidikaevandused taas lavale (8) Välismaa Türgi peab plahvatust İstanbulis ISISe kätetööks Välismaa lühiuudised Tsiviilohvritega rünnakuid Bussiõnnetuses hukkusid välistudengid Venemaa leinas lennuõnnetuse ohvreid Troonide mäng Stalinworldi varjus Arvamus Veebikommentaarid paberlehte Vinge 21. sajandi idee – koolide Schengeni ala (1) Päeva karikatuur Postimees 1914. aastal: jäämäed Peipsi rannal Rannar Raba: miks peaks me Putini pärast hulluks minema? (1) Jüri Vendik: Savtšenko-nimeline ämber Juhtkiri: iga tapmine on Eestis ühe võrra liiga palju Kultuur «Arkaadia» lavastamine Tartus Festival Draama jääb Emajõelinna ja laieneb Sport Mercedesed ikka kiireimad, kuid Ferrarid näitasid hambaid Spordi lühiuudised Infonet jätkab täiseduga Ksenija Balta on tagasi seal, kuhu kuulub Novosjolov loodab Rios kogemuste pagasile Raio Piiroja jõudis suusatajana kuraditosinasse Tarbija Pank laseb kahtlased tehingud lõpule viia Teleri vale seadistus tõi kaasa mitmekuise kadalipu Lugeja küsib: miks müüakse putru pudingi nime all? Tõrkuvate Samsungi nutitelerite omanikud saavad tasuta digiboksi (6) Lugeja küsib: miks lõpetab Starman analoogsignaali pakkumise? Tartu Kütusesse sattunud vesi seiskas auto (3) Kevad algas suure padjasõjaga Pahupidi kohvik pakub uudseid toite Lapsed täitsid teatrilava Nikolai Põdramägi: Tartu tähetornis lehvib sinimustvalge lipp (2) Jüri Saar Tartu linnavolikogus: statistika ja tunded Juhtkiri: samm tagasi Pronkslamp viis arheoloogi keemia rüppe Festival Draama jääb Emajõelinna ja laieneb Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kerekas viljandlane on kimpus politseiga

1 min lugemist

Viljandlane Andres Undrul, kes kaalub 270 kilogrammi ja tihti toast väljas ei liigu, otsustas hiljuti oma koera arsti juurde sõidutada, paraku aga tegid politseinikud talle tee peal turvavööta sõitmise eest trahvi. 

Ehkki mees osutas asjaolule, et tema suure keha ümber ei ole võimalik turvavööd kinnitada, kuna 20–30 sentimeetrit  jääb puudu, polnud see politseinike jaoks piisav argument. Mehele kirjutati trahvikviitung ning öeldi, et seadust tuleb järgida ja turvavööta sõita ei tohi. Andres Undruli trahvi asja arutatakse lähiajal linnavalitsuse liikluskomisjonis.

49-aastane Undrul on ema Milvi Roolaiu kinnitusel geneetilise vea tõttu lapsest saadik füüsilise puudega ning kõikvõimalike tervisehädade tõttu täielikult töövõimetu. «Vaimselt on ta samas väga võimekas, muuhulgas tõlgib vene keelest militaarset kirjandust,» rääkis Milvi Roolaid. Ema kinnitusel on autoga liikumine pojale hädavajalik, kas või selleks, et poes käia.

Viljandi politsei patrullitalituse juht Alar Sadam märkis, et liiklusohutus ja see, et iga liikleja tervena koju jõuaks, on eesmärk, mille nimel tuleb üheskoos pingutada. «See tähendab ühelt poolt nii nõuetekohaseid sõiduvõtteid, teisalt aga ka turvavarustuse kasutamist, sest igaüks võib temast endast olenematutel põhjustel õnnetusse sattuda,» rääkis ta.

Konkreetses olukorras ei pruukinud Sadama hinnangul politseinike selgitustest piisata, et juht mõistaks, mida ta peaks ette võtma. «Tasuks oma perearstilt uurida, kas sellises olukorras oleks põhjust rääkida turvavöö kasutamise vastunäidustustest,» jätkas Sadam. Samas toonitas politseinik, et arstitõend ei taga kellegi ohutust.

Milvi Roolaiu sõnul on perearst juba ka öelnud, et erandeid tehakse selles küsimuses vaid rasedatele. Andres Undrul otsustas Inglismaalt turvavöö pikenduse tellida, kas see aga ka tema 1999. aasta autole sobib, selgub siis, kui saadetis kohale jõuab.

Seotud lood
    19.03.2016 22.03.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto