L, 24.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kerekas viljandlane on kimpus politseiga

Egon Valdaru
, reporter
Kerekas viljandlane on kimpus politseiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Viljandlane Andres Undrul, kes kaalub 270 kilogrammi ja tihti toast väljas ei liigu, otsustas hiljuti oma koera arsti juurde sõidutada, paraku aga tegid politseinikud talle tee peal turvavööta sõitmise eest trahvi. 

Ehkki mees osutas asjaolule, et tema suure keha ümber ei ole võimalik turvavööd kinnitada, kuna 20–30 sentimeetrit  jääb puudu, polnud see politseinike jaoks piisav argument. Mehele kirjutati trahvikviitung ning öeldi, et seadust tuleb järgida ja turvavööta sõita ei tohi. Andres Undruli trahvi asja arutatakse lähiajal linnavalitsuse liikluskomisjonis.

49-aastane Undrul on ema Milvi Roolaiu kinnitusel geneetilise vea tõttu lapsest saadik füüsilise puudega ning kõikvõimalike tervisehädade tõttu täielikult töövõimetu. «Vaimselt on ta samas väga võimekas, muuhulgas tõlgib vene keelest militaarset kirjandust,» rääkis Milvi Roolaid. Ema kinnitusel on autoga liikumine pojale hädavajalik, kas või selleks, et poes käia.

Viljandi politsei patrullitalituse juht Alar Sadam märkis, et liiklusohutus ja see, et iga liikleja tervena koju jõuaks, on eesmärk, mille nimel tuleb üheskoos pingutada. «See tähendab ühelt poolt nii nõuetekohaseid sõiduvõtteid, teisalt aga ka turvavarustuse kasutamist, sest igaüks võib temast endast olenematutel põhjustel õnnetusse sattuda,» rääkis ta.

Konkreetses olukorras ei pruukinud Sadama hinnangul politseinike selgitustest piisata, et juht mõistaks, mida ta peaks ette võtma. «Tasuks oma perearstilt uurida, kas sellises olukorras oleks põhjust rääkida turvavöö kasutamise vastunäidustustest,» jätkas Sadam. Samas toonitas politseinik, et arstitõend ei taga kellegi ohutust.

Milvi Roolaiu sõnul on perearst juba ka öelnud, et erandeid tehakse selles küsimuses vaid rasedatele. Andres Undrul otsustas Inglismaalt turvavöö pikenduse tellida, kas see aga ka tema 1999. aasta autole sobib, selgub siis, kui saadetis kohale jõuab.

Tagasi üles