Sisukord
Eesti
Postimees
22.03.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Tagakaas Palju õnne Pärnus võtsid mõõtu lasteaiakokad Parkimisprobleemid Mustamäe keskuse ümber jätkuvad Maxima põlengu põhjus võis olla süütamine Kas Edgar Savisaare sõjaõnn pöördub? (10) Paide pussitamises kahtlustatav võeti vahi alla President külastab põgenikekriisi tulipunktiks olnud Horvaatiat Riigikogu võttis trahvide tõstmise päevakorrast maha Eesti lühiuudised Võru ühistranspordihankest kujunes absurditeater (16) Male Uuring: kohtusse pöördumine elatisvõlgnikku maksma ei pane Mälumäng Eraülikoolid on tahtmatult kümneid bangladeshlasi Euroopasse aidanud (3) Majandus Kinnisvara hinnatõus on viimaks taltunud Majanduse lühiuudised Hansapangast võrsunud uued pangad Hansapankurid on endiselt tipus ja määravad Eesti ärikultuuri (3) Kommentaarid: mis oli Hansapanga fenomen? Välismaa Savtšenko kohtufarss jõuab täna loogilise lõpuni Mogherini sai küsimuse Vene laevade võõrustamise kohta Türgi lepe esialgu pagulasvoogu pidurdanud pole Mullu asüüli palunute seas oli ka Kosovo peaministri vend Arvamus Toomas Randlo: sõnavabadusest ja solvumisest «Vinni-Porno gümnaasiumis» (32) Maarja Vaino: Euroopa kui teenus (8) Erik Tohvri: arvuti, teabur või teadar? (1) Ahto Lobjakas: Euroopa okastraadist tekk (1) Robin Lustig: viga pole Ameerika ühiskonnas, vaid Ameerika poliitilises süsteemis (6) Veebikommentaarid Juhtkiri: trahviriiki ei sündinud… veel Postimees 1993. aastal: Eesti Lennukompanii asutati kahasse Vene sõjaväelastega Kultuur Risto Kübar on Hollandi teatriauhinna kandidaat! Seapea suurte lugude hange otsas Kaasaja kunstmuusika (hull) julgustükk Mikk Üleojalt Kultuuri uudised Sport Spordi lühiuudised Mercedese edukas rehvipokker nullis Ferrari stardisaladuse Kallaste naasis Poolast positiivsete lisakilodega Kanadas sündinud Vaikla murdis koondisesse (1) Kas Eesti jalgpallikoondis muutub veel kaitsvamaks? Eestlaste suusatalv: üksikud punktid, haigused ja soovimatus teha koostööd (1) Sugudevaheline tüli tipptennises Tallinn Parkimisprobleemid Mustamäe keskuse ümber jätkuvad Maxima põlengu põhjus võis olla süütamine Tarbija Kuidas kaitsta nutitelefoni viiruste eest? Tartu Vaheaeg pani nobedad näpud meisterdama Tulevased gümnasistid panid oma teadmised proovile Pirogovi õllene elu teeb tuska (1) Suurhalli saatus selgub suveks Hobipruul teeb murust ja vahtramahlastki õlut Tartu mõtleb endiselt elektribussidele (1) Näituse koostaja loodab lugejate abile Meelelahutus Koomiks Sudoku

President külastab põgenikekriisi tulipunktiks olnud Horvaatiat

2 min lugemist
Ilvesed alustasid oma Horvaatia-visiiti ning kohtusid president Kolinda Grabar-Kitarovićiga. FOTO: Jaanus Lensment

Eesti president Toomas Hendrik Ilves sõitis eile Horvaatiasse oma viimasele riigivisiidile, mida kohaliku protokolli järgi nimetatakse küll «ametlikuks visiidiks». See on üks Ilvese ametiaja esinduslikumaid visiidiga, sest peale äridelegatsiooni on kaasas ka välisminister Marina Kaljurand, siseminister Hanno Pevkur, ettevõtlusminister Liisa Oviir, kaitseväejuhataja Riho Terras ning mitme ministeeriumi asekantslerid.

Tellijale Tellijale

Vihmases Zagrebis tervitas Ilvest Horvaatia president Kolinda Grabar-Kitarović. Muide, Grabar-Kitarović on oma ülikoolieelse hariduse saanud Ameerika Ühendriikides nagu Ilveski. Samuti on suure lombi taga hariduse saanud Horvaatia peaminister Tihomir Orešković, kes õppis Kanadas. Oreškovićil on taskus nii Horvaatia kui Kanada pass, suhtluskeelena kasutab ta peamiselt inglise keelt. Ta nimetati ametisse alles selle aasta jaanuaris ning tema näol on tegu parteideülese peaministriga.

4,3 miljoni elanikuga Horvaatiat on viimase aasta jooksul läbinud meeletu migrantide voog: 2015. aasta septembrist kuni selle aasta märtsini on riigist läbi käinud ligikaudu 650 000 pagulast, kõige intensiivsemal ajal lausa 10 000 inimest päevas. Horvaatia on andnud Euroopa Liidule märku, et nad võiksid Türgist ümber asustada kuni 150 pagulast.

21.03.2016 23.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto