Kas Edgar Savisaare sõjaõnn pöördub?

Kadri Simson FOTO: Marko Saarm/Sakala

Teravaks läinud võitlus Keskerakonna kahe leeri vahel jätkub täna karistus- või andestusnäidendiga ja riigikogu fraktsiooni juhtide kandidaatide kinnitamisega.

Tellijale Tellijale

Oma «kohtuotsust» saab täna kuulda Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps, keda peasekretär Priit Toobal süüdistab ebaausates võtetes piirkonnajuhtide valimisel. Samas polnud eile veel täit kindlust, et pärast tänast aukohtu arutelu Repsi üle ka juhatuse tasemel otsust langetatakse, sest «õiges» tulemuses ei saa kindel olla.

Pigem võib juhtuda, et antakse Repsile viimane hoiatus ja keskendutakse ainsana kirjas olevale päevakorrapunktile ehk riigikogu fraktsiooni juhtkonnale.

Keskerakonnas möllavad kired. Eelmise nädala kohtumistel andis mitmete kahtlustuste all olev Keskerakonna esimees Edgar Savisaar pidevalt mõista, et «vastutöötajad» ise erakonnast lahkuksid. Seda on varasematel sisevõitlustel juhtunud ja Savisaar rahus edasi valitsenud. Sel korral polnud poliitilisest adrenaliinist sõltuv Savisaar arvestanud sellega, et «ülimalt kontrollitud kongressiks» (iga mandaat oli kindlalt loetud) nimetatud võitluse järel jäi seis Savisaare ja praeguse keskfraktsiooni juhi Kadri Simsoni vahel väga napiks. Ja Simsoni meeskond pole mõranenud ega alla andnud. Kindlasti ei plaani nad ise erakonnast lahkuda.

21.03.2016 23.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto