K, 1.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mogherini sai küsimuse Vene laevade võõrustamise kohta

Evelyn Kaldoja
Mogherini sai küsimuse Vene laevade võõrustamise kohta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ceutas on peatunud ka ründeallveelaev Novorossiisk.
Ceutas on peatunud ka ründeallveelaev Novorossiisk. Foto: AFP/SCANPIX

Üksteist eurosaadikut, nende seas Kaja Kallas, palusid ELi välisteenistuse juhil Federica Mogherinil selgitada, kas ta teab, et Hispaania on Ukraina sõja vältel ja sanktsioonidele vaatamata võõrustanud Ceuta sadamas Vene sõjalaevu.

Küsimuse allkirjastajate seas on liberaalide fraktsioonist veel leedulane Antanas Guoga ning Hispaaniast eraldumist toetav Kataloonia saadik Ramon Tremosa. Euroopa Rahvaerakonna fraktsioonist andsid allkirja Läti endine kaitseminister Artis Pabriks, Leedu Isamaaliidu juht Gabrielus Landsbergis ja tema parteikaaslane Petras Austrevicius. Euroopa Konservatiivide ja Reformistide ridadest olid küsijate seas lätlane Roberts Zīle, taanlane Morten Messerschmidt, poolakad Tomasz Poręba ja Kosma Złotowski ning belglane Mark Demesmaeker.

Saadikud meenutasid, et Ceuta Puertos del Estado sadam kuulub Hispaania taristuministeeriumi haldusalasse. «Sestap on võimatu, et Hispaania valitsus polnud teadlik Vene mereväe tegevusest,» märkis nende pressiteade. «Ceutas peatunud Vene laevade seas on olnud hävitajaid, fregatte ja isegi ründeallveelaevu.»

Märksõnad
Tagasi üles