Mogherini sai küsimuse Vene laevade võõrustamise kohta

Ceutas on peatunud ka ründeallveelaev Novorossiisk. FOTO: AFP/SCANPIX

Üksteist eurosaadikut, nende seas Kaja Kallas, palusid ELi välisteenistuse juhil Federica Mogherinil selgitada, kas ta teab, et Hispaania on Ukraina sõja vältel ja sanktsioonidele vaatamata võõrustanud Ceuta sadamas Vene sõjalaevu.

Tellijale Tellijale

Küsimuse allkirjastajate seas on liberaalide fraktsioonist veel leedulane Antanas Guoga ning Hispaaniast eraldumist toetav Kataloonia saadik Ramon Tremosa. Euroopa Rahvaerakonna fraktsioonist andsid allkirja Läti endine kaitseminister Artis Pabriks, Leedu Isamaaliidu juht Gabrielus Landsbergis ja tema parteikaaslane Petras Austrevicius. Euroopa Konservatiivide ja Reformistide ridadest olid küsijate seas lätlane Roberts Zīle, taanlane Morten Messerschmidt, poolakad Tomasz Poręba ja Kosma Złotowski ning belglane Mark Demesmaeker.

Saadikud meenutasid, et Ceuta Puertos del Estado sadam kuulub Hispaania taristuministeeriumi haldusalasse. «Sestap on võimatu, et Hispaania valitsus polnud teadlik Vene mereväe tegevusest,» märkis nende pressiteade. «Ceutas peatunud Vene laevade seas on olnud hävitajaid, fregatte ja isegi ründeallveelaevu.»

21.03.2016 23.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto