Eraülikoolid on tahtmatult kümneid bangladeshlasi Euroopasse aidanud

PPA migratsioonibüroo juhataja Maige Lepa sõnul ei ole 20 Eesti viisa või elamisloa saanud bangladeshlast üldse Eestisse tulnud. FOTO: Sander Ilvest

Eesti eraülikoolid võivad olla tahtmatult aidanud Schengeni riikidesse tulla kümnetel bangladeshlastel, selgus politsei- ja piirivalveameti (PPA) kontrollist.

Tellijale Tellijale

PPA võttis veebruari lõpul luubi alla Bangladeshi kodanikud, kes olid Eesti ülikoolidelt saanud kutse siia õppima tulla, neile oli antud kas viisa või juba Eesti elamisluba.

Nimelt saabusid jaanuaris ärevad sõnumid Indias New Delhis asuvalt konsulilt, kelle juures bangladeshlased Eesti viisat või elamisluba taotlevad. Konsul kahtlustas, et üks bangladeshlane on hakanud süsteemi ära kasutama ja vahendab Eestisse tudengite pähe inimesi, kelle soov on hoopis Euroopas paremat elu otsida.

Möödunud nädala lõpus valmis PPA-l mõtlemapanev kokkuvõte. Kolme aasta jooksul on bangladeshlastele väljastatud 119 Eesti viisat ja/või elamisluba. Neist 47 võttis politsei teravama luubi alla, kartes, et Eesti ülikoole võidakse lihtsalt ära kasutada.

21.03.2016 23.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto