N, 29.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Türgi lepe esialgu pagulasvoogu pidurdanud pole

Evelyn Kaldoja
Türgi lepe esialgu pagulasvoogu pidurdanud pole
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kreekasse Idomenisse kinni jäänud migrandid nõuavad juba mitmendat päeva protestidega Makedoonia piiri avamist, et nad saaksid edasi liikuda Euroopa keskosa poole.
Kreekasse Idomenisse kinni jäänud migrandid nõuavad juba mitmendat päeva protestidega Makedoonia piiri avamist, et nad saaksid edasi liikuda Euroopa keskosa poole. Foto: AFP/SCANPIX

Esimesed kaks päeva pärast ELi-Türgi kokkulepet pole migratsioonivoog Egeusel peatunud – esimese ööpäevaga saabus seda teed pidi Kreekasse üle 1600 inimese, erinevatel andmetel veel sadu või isegi tuhandeid paadiga tulla üritajaid pidasid Türgi korrakaitsjad samal ajal kinni.

Kuigi lepe, mille järgi kõik illegaalselt Kreeka saartele saabunud viiakse automaatselt lähteriik Türki tagasi, hakkas kehtima pühapäeva esimestel tundidel, tunnistati juba enne selle sõlmimist, et jõustamisele võib kuluda mõnevõrra aega.

«Migrandid viiakse tagasi pärast seda, kui nad on läbi vaadatud. Seepärast vajame tehnilist abi,» tsiteeris Kreeka asesiseministrit Yiannis Balafast veebiväljaanne EUObserver.

Märksõnad
Tagasi üles