Sisukord
Välismaa
Postimees
22.03.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Tagakaas Palju õnne Pärnus võtsid mõõtu lasteaiakokad Parkimisprobleemid Mustamäe keskuse ümber jätkuvad Maxima põlengu põhjus võis olla süütamine Kas Edgar Savisaare sõjaõnn pöördub? (10) Paide pussitamises kahtlustatav võeti vahi alla President külastab põgenikekriisi tulipunktiks olnud Horvaatiat Riigikogu võttis trahvide tõstmise päevakorrast maha Eesti lühiuudised Võru ühistranspordihankest kujunes absurditeater (16) Male Uuring: kohtusse pöördumine elatisvõlgnikku maksma ei pane Mälumäng Eraülikoolid on tahtmatult kümneid bangladeshlasi Euroopasse aidanud (3) Majandus Kinnisvara hinnatõus on viimaks taltunud Majanduse lühiuudised Hansapangast võrsunud uued pangad Hansapankurid on endiselt tipus ja määravad Eesti ärikultuuri (3) Kommentaarid: mis oli Hansapanga fenomen? Välismaa Savtšenko kohtufarss jõuab täna loogilise lõpuni Mogherini sai küsimuse Vene laevade võõrustamise kohta Türgi lepe esialgu pagulasvoogu pidurdanud pole Mullu asüüli palunute seas oli ka Kosovo peaministri vend Arvamus Toomas Randlo: sõnavabadusest ja solvumisest «Vinni-Porno gümnaasiumis» (32) Maarja Vaino: Euroopa kui teenus (8) Erik Tohvri: arvuti, teabur või teadar? (1) Ahto Lobjakas: Euroopa okastraadist tekk (1) Robin Lustig: viga pole Ameerika ühiskonnas, vaid Ameerika poliitilises süsteemis (6) Veebikommentaarid Juhtkiri: trahviriiki ei sündinud… veel Postimees 1993. aastal: Eesti Lennukompanii asutati kahasse Vene sõjaväelastega Kultuur Risto Kübar on Hollandi teatriauhinna kandidaat! Seapea suurte lugude hange otsas Kaasaja kunstmuusika (hull) julgustükk Mikk Üleojalt Kultuuri uudised Sport Spordi lühiuudised Mercedese edukas rehvipokker nullis Ferrari stardisaladuse Kallaste naasis Poolast positiivsete lisakilodega Kanadas sündinud Vaikla murdis koondisesse (1) Kas Eesti jalgpallikoondis muutub veel kaitsvamaks? Eestlaste suusatalv: üksikud punktid, haigused ja soovimatus teha koostööd (1) Sugudevaheline tüli tipptennises Tallinn Parkimisprobleemid Mustamäe keskuse ümber jätkuvad Maxima põlengu põhjus võis olla süütamine Tarbija Kuidas kaitsta nutitelefoni viiruste eest? Tartu Vaheaeg pani nobedad näpud meisterdama Tulevased gümnasistid panid oma teadmised proovile Pirogovi õllene elu teeb tuska (1) Suurhalli saatus selgub suveks Hobipruul teeb murust ja vahtramahlastki õlut Tartu mõtleb endiselt elektribussidele (1) Näituse koostaja loodab lugejate abile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Savtšenko kohtufarss jõuab täna loogilise lõpuni

3 min lugemist
Nadja Savtšenko. FOTO: IVAN SEKRETAREV/AP

Eile ei jõudnud kohus Lõuna-Venemaal Donetskis Ukraina vangistatud sõjaväepiloodi kohtuotsust veel välja kuulutada, kuid midagi muud peale süüdimõistmise on sealt raske oodata. Nadja Savtšenko on ise korduvalt teada andnud, et ei kavatse otsust õiguslikult kehtivana tunnistada.

Tellijale Tellijale

Kohtunik Leonid Stepanenko hakkas otsust küll ette lugema, kuid lõpuni ta sellega eile miskipärast ei jõudnud. Otsuse lugemine peaks uudisteagentuuri Interfax teatel jätkuma täna kohaliku aja järgi kell kümme hommikul. Küll olid aga Vene uudisteagentuurid juba eile ennelõunal enneaegu teada andnud, et naine on süüdi mõistetud.

«Savtšenko sooritas salga inimeste koosseisus kahe isiku ettekavatsetud mõrva, mille motiiv oli vaen ja vihkamine,» sõnas Stepanenko otsust ette lugedes. Nimelt olevat Savtšenko aidanud suunata suurtükitule otse Vene riikliku telekanali Rossija-24 ajakirjaniku Igor Korneljuki – kes pärast killutabamust Luganski lähedal operatsioonilaual suri – ja helirežissööri Anton Vološini peale, kes algul läks kaduma, kuid kelle surnukeha leiti hiljem.

21.03.2016 23.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto