Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kallas: midagi on läinud väga valesti

Euroopa Komisjoni endine asepresident Siim Kallas. FOTO: Virginia Mayo / AP

Tegemist on uue sõjaga Euroopa vastu, kus sihtmärgiks tsiviilelanikud muidu turvaliseks ja rahulikuks peetud Brüsselis, ütleb Euroopa Komisjoni endine asepresident Siim Kallas, kommenteerides eilseid plahvatusi Belgia pealinnas.

Tellijale Tellijale

«Uudised on õudsed,» sõnas Kallas. «Olles Brüsselis elanud üle kümne aasta, võis Brüsselit pidada ikka suhteliselt rahulikuks paigaks. Seal oli küll palju sisserännanuid, kuid Brüsselit käsitleti kui turvalist kohta.»

Kallas vastutas viie aasta jooksul ka Euroopa Komisjoni julgeoleku eest ning talle allus komisjoni enda julgeolekuteenistus. «Seetõttu puutusin nende teemadega kokku ja oli mulje, et Belgia julgeolekuteenistustel on üldiselt kontroll sündmuste üle olemas. Et teatakse nende inimeste liikumist, teatakse neid kogunemiskohti,» kirjeldas ta. «Belgia julgeolekuteenistus on nii tugev, et suuta ära hoida suuremad õnnetused. Aga nagu selgub – midagi on väga viltu läinud. Seda näitasid ka Pariisi terrorirünnakud. Selliste asjade puhul langeb ju rõhk luureteenistustele, mitte automaatoritele, kes kõnnivad tänaval. See on ikkagi salateenistuste võitlus. Aga oli ettekujutus, et sündmustel on silma peal hoitud.»

22.03.2016 24.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto