Sisukord
Eesti
Tänane leht
24.03.2016
Eesti Julgeolekukantsler: lähiajal tõstavad mitmed lennujaamad oma turvataset (2) Reheoja talus kepsutab kodustatud metskits Pätid lasid Kundas õhupüssist bussi aknad sisse Reinsalu: trahvid ei ole selleks, et väärteod oleksid kättesaadavad (1) Eesti lühiuudised Eesti saadik tänas Pätsi mälestuse hoidjaid Venemaal Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Peipsi ääres ilutseb rüsijää Riigikogu valib endale täna uue juhatuse Simson jätkab erakonna juhatuse kiuste keskfraktsiooni juhtimist Leedu muutis Rail Balticu külavaheraudteeks (30) Majandus Majanduse lühiuudised Ligi: maksusüsteem on Eesti majanduses marginaalne teema (2) Vendade Arakaste kinnisvaraimpeerium paisub Välismaa Kultuurne pealinn Baskimaal Brüsseli rünnakuid mälestatakse Tintini ja vastuhakuga Belgia võimud jahivad võtmetähtsusega ründajat (2) Brüsseli elutempol lasus ka eile rünnakute pitser Rünnakuist puudutatud Teoloog Espak: Euroopa teeskleb, et sõda pole (24) Arvamus Joris van Bladel: tegelikkuse test Brüsselis Juhtkiri: Savisaarel pudeneb erakond käest Päeva karikatuur Postimees 1931. aastal: Bernhard Linde Kirjanikkude Liidust välja Tunne Kelam: kommunismiohvrite memoriaal koputab nii vana kui ka noore südametunnistusele (9) Kultuur Reaalne on reaalne on reaalsem Romantiline draama «Lilledepäev» Postimehe kinos Mis on intiimsem, kokkupuude inimese või ekraaniga? Sport Spordi lühiuudised Rock murdis traditsiooni ja tegi Eesti korvpalli ajalugu Põnevad küsimused seoses jalgpallikoondisega Kas «ajudopingust» saab järgmine võimas relv tippspordis? (1) Pahased vormel-1 sõitjad astusid harvanähtava sammu Vene koondist ähvardab Rios viimase aja halvim medalisaak Tarbija Kultuurne pealinn Baskimaal Kümme küsimust, mis muna süües tekivad (1) AK Reaalne on reaalne on reaalsem Tartu Ülikoolid lõid uksed ühekorraga lahti Pooltühjad koolimajad ootavad otsuseid Uus jäätisevabrik üllatab ootamatute maitsetega (1) Lapsed keetsid laagris korraliku supi kokku Rahvusarhiivi uues hoones hakkab kõlama helikunst Kaheaastase teatri hoog ületab lavastaja unistusi (1) Autotehnikuks õppinud naine murrab stereotüüpe Meelelahutus Koomiks Sudoku

Julgeolekukantsler: lähiajal tõstavad mitmed lennujaamad oma turvataset

3 min lugemist
Erkki Koort FOTO: Liis Treimann

Siseministeeriumi sisejulgeoleku asekantsler Erkki Koort arvab, et pikka aega Euroopa Komisjoni tasemel vastuseisu pälvinud uued julgeolekumeetmed leiavad Brüsseli terrorirünnakute järelkajana lõpuks heakskiidu.

Tellijale Tellijale

Mis Euroopa turvalisuses nüüd muutub?

Need juhtumid on tänase info kohaselt lokaalsed ehk ainult Brüsselis. Aga neil on väga suur mõju globaalselt. Selge on, et lähiajal on reisimine pisut ebameeldivam. Riigid vaatavad üle oma turvatasemed ja Euroopa kontekstis tuleb kindlasti üle vaadata, kas praegune politsei koostöömehhanism on piisav, et olla sellisteks asjadeks paremini valmis. Täna (eile – toim) toimusid rünnakud küll Belgia pinnal ja suure tõenäosusega on nende korraldajateks Belgia enda elanikud. Aga on fakt, et Euroopa koostöö ja infovahetus peab olema edaspidi paranema.

Mis need reisimisega kaasnevad ebameeldivused on? Lennujaamas hakatakse juba sisenemisel, enne check-in'i tegema turvakontrolli?

See võib seda tähendada. Lähiajal tõstavad mitmed lennujaamad kindlasti oma turvataset. Belgiaga piirnevates riikides juhtub see kindlasti ja osa on seda juba teinud. Pariis näiteks. Jah, see võib tähendada check-in'i-eelset turvakontrolli.

Reisijate nimekirju kontrollitakse juba niigi.

Jah, see on PNR-projekt, mille juurutamine riikides on eri tasemega.

Mida see projekt sisaldab?

23.03.2016 25.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto