Maksejõuetud inimesed enam kiirlaenu ei saa

2 min lugemist
  • Alates esmaspäevast võivad tegutseda ainult FI-lt loa saanud krediidiasutused
  • Tegevusloa on saanud 27 ettevõtet, tagasi on lükatud 10 taotlust
  • Tarbijaktrediidi turu maht on hinnanguliselt 200 miljonit eurot
Kiirlaen. FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Alates esmaspäevast peavad kõik kiir- ja tarbimislaenude, liisingu- ning järelmaksupakkujad olema saanud finantsinspektsioonilt tegevusloa. Inspektsioon jälgib muuhulgas, kas laenuandjad on kindlustanud, et laenu ei antakse isikuile, kes seda hiljem tagasi maksta ei suuda.

Tellijale Tellijale

Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler juhtis eilsel pressikonverentsil tähelepanu sellele, et KAVS (krediidiandjate ja -vahendajate seadus) ei ole siiski võluvits iga vaidluse lahendamiseks krediidivõtja ja -andja vahel. «Tõenäoliselt ei hoia KAVS ära ka seda, et mõned laenuvõtjad ei suuda oma laenukohustusi täita, aga usutavalt toob seaduse jõustumine kaasa selle, et laenu ei saa enam inimesed, kes juba laenu saamise hetkel ei ole võimelised seda teenindama,» ütles ta.

Finantsinspektsiooni juhatuse liige Andre Nõmm märkis, et kui varem oli laenuandja ainus risk see, et tarbija võib temaga vaidlema hakata ja ka kohtusse minna, siis nüüd on olukord muutunud. «Täna on laenuandja jaoks märksa olulisem risk see, et kui ta oluliselt või korduvalt rikub seadust, võib ta tegevusloast ilma jääda,» sõnas Nõmm.

22.03.2016 24.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto