Sisukord
Arvamus
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (1) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära Maria Šarapova jättis tennisega hüvasti Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Imbi Paju: ülestõusmispühade ajal küüditamise aastapäevast

5 min lugemist
Imbi Paju FOTO: Mats Õun

Veedame küüditamise aastapäeva uues olukorras, Euroopa pole pärast Brüsseli terroritegu enam sama turvaline koht kui varem. See kurb 67 aasta tagune päev langeb tänavu aga samale päevale ülestõusmispühadega.

Tellijale

Uuestisündimise müsteeriumil on lääne kultuuriruumis oluline sümboolne tähendus, sest see sisaldab uue eksistentsi võimalust. Teoloog ja paljude raamatute autor Toomas Paul on ühes ülestõusmispühade mõtiskluses öelnud, et kui me midagi ei mäleta, siis ülestõusmine ehk uue algus on nigel võit.

Aeg esitab justkui nõude vaadata oma elu uue pilguga üle ja mõelda, mis on vabadus ja vabaduse kaotus, mis on solidaarsus inimeste vahel. Kas me oleme piisavalt oma lugu käsitlenud, kas oleme vaadanud oma tänapäevas ja tegutsemismustris ajaloo varju. Varju mõiste on meie elu mõtestamise ja mõistmise kultuuri toonud analüütilise psühholoogia rajaja Carl Gustav Jung. Vari tähendab selles teoorias inimeste elus toimunud raskeid sündmusi, mis on ühiskonnavaenulikkuse tõttu alla surutud ning alateadvusse lükatud, kuid varjuga kohtumine on möödapääsmatu samm isiku terviklikuks saamise teel. Kui me seda eirame, saboteerib vari meid kummalisel kombel, kasutades minevikku tänapäevas hälbelisel viisil, olgu siis poliitikas, õigusemõistmisel või meie igapäevases käitumises (alkoholism, enesetapud, perevägivald), kus me ei oska alati endaga hakkama saada.

26.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto