Sisukord
Uudised
Tänane leht
23.03.2016
Eesti Kapo peadirektor: turvalisus pole midagi absoluutset (9) Simson võib täna võtta olulise võidu Nordica tõi reisijad Amsterdami kaudu Brüsselist Tallinna Mälumäng Horvaatias viibiv president Ilves: Brüsseli rünnak muudab kõike Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Endine kohtunik Helve Särgava tutvustas Stockmannis piimatooteid Eesti lühiuudised Eesti paar viibis plahvatusest vaid mõne leti kaugusel Kardetud päev jõudis Brüsselis kätte Kallas: midagi on läinud väga valesti (3) Majandus Poliitikud: maksureformist pole pääsu (20) Majanduse lühiuudised Maksejõuetud inimesed enam kiirlaenu ei saa Välismaa Asta Maskaliūnaitė: terroristid leiavad alati uue rahvarohke paiga, mida rünnata (4) Eesti paar viibis plahvatusest vaid mõne leti kaugusel Nordica tõi reisijad Amsterdami kaudu Brüsselist Tallinna Kardetud päev jõudis Brüsselis kätte Küsimus oli, millal, mitte kas Pariisi vari Brüsseli kohal Viis ohvriterohkemat ELi maid tabanud terrorirünnakut Kallas: midagi on läinud väga valesti (3) Vana terror külvab uusi hirme Maailma liidrite reaktsioon Brüsseli rünnakutele Arvamus Juhtkiri: koll ei ole kapis. Euroopa on sõjas (57) Mart Raudsaar: ajakirjaniku põhivormid Lauri Vahtre: kust eestlased tulevad (19) Erkki Bahovski: Euroopa kustuvad lambid Asta Maskaliūnaitė: terroristid leiavad alati uue rahvarohke paiga, mida rünnata (4) Heldur Meerits: saatan ja peltsebul (2) Olaf Suuder: malest sfäärilisel pinnal Kultuur Surematu Benno Hanseni stiilne visiit Sport Spordi lühiuudised Euroopa korvpallis jagatakse obadusi, mõni löök läheb isegi allapoole vööd Rohkem mängijaid välismaale – ohumärk või tasemetõus? Vanameistrite uskumatu visadus (1) Tarbija Nordica tõi reisijad Amsterdami kaudu Brüsselist Tallinna Tartu Vangla kõrvale kerkib uus tööstuslinnak Tartlannad kirjutasid lapsevanemaile raamatu Järelehüüe: Raul Talviku vaim oli erakordne Madruse tänava saaga jätkub Maanteeamet katsetas Tartus mobiilset kiiruskaamerat (1) Magasiaidas hakkavad podisema pubi potid Vint laulis, leib jahtus ja näitus alles valmis Vahur Kollom: Tartu – tilluke, kindel ja igavene Vambola Paavo: habemega maantee Tallinnast Tartusse (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Madruse tänava saaga jätkub

2 min lugemist
Madruse tänav. FOTO: Margus Ansu

Tartu ametnikud ei pea eriti tõenäoliseks, et linnal tuleb Madruse tänavale kolmandat korda nime panema hakata, kuid tõsi on see, et uus vaie on pärast viimast nimepanekut esitatud ja seda menetleb kohanimenõukogu. Vaide eesmärk on viimatine nimepanemis­otsus kehtetuks tunnistada.

Kohanimenõukogu aseesimees Peeter Päll ütles, et juhtum on tavatu. Ta sõnas ka, et tegu pole keelelise, vaid juriidilise küsimusega, mida tema isiklikult ei ole valmis kommenteerima.

Madruse tänava lugu algas läinud kevadel, kui Tartu volikogu pani pärast tavapärast avalikustamise ja teavitamise protseduuri sellele Kvissentali linnosa tänavale nime.

Järgnes kodanike vaie, mispeale volikogu tühistas nime tõdemusega, et ei soovi kodanikega sellises küsimuses vaidlustesse laskuda.

Nimepaneku protseduur algas uuesti ja jõudis lõpule tänavu veebruaris, kui nimeks sai uuesti Madruse.

«Oleme andnud vaidele omapoolse sisukoha, mis läks volikogu esimehe Vladimir Šokmani allkirjaga välja. Arvame, et me ei ole protseduuriliselt eksinud,» ütles Tartu abilinnapea Jarno Laur. «Tundub, et see asi ei lõpe veel. Kui kohanimenõukogu vaide rahuldab, hakkab nali otsast peale. Tegelikult polnud see ootuspärane. Tundub, et kõigile pooltele on asi kestnud liiga pikalt ja saanud ebaproportsionaalselt palju tähelepanu.»

Tartu linnasekretär Jüri Mölder sõnas, et linna silmis  on kahtluse all vaide esitamise õigus, kuivõrd ei ole selge, kuidas oleks vaide esitaja õigusi rikutud. See tähendab, et kuigi tänavale on Madruse nimi pandud, ei ole selle tänava katastriüksuste aadresse muudetud.

Vaides on esitatud taas seisukoht, et tänavale oli varem pandud nimeks Kvissentali tee, sellega linn aga ei nõustu. Möldri sõnul ja linna ametlikust vastusest nähtuvalt ei oleks sellel ka tähendust, sest uute reeglite järgi tulnuks ka varasema nime olemasolu korral sellele teeharule iseseisev nimi panna.

Rahandusministeerium,  mille haldusalas kohanimenõukogu on, selgitas, et nõukogu pädevuses on otsustada, kas tänavanime määramisel on järgitud seaduses sätestatud nõudeid. Nõukogu teeb otsuse, kui selle kõik liikmed on vaidega tutvunud.

Seotud lood
    22.03.2016 24.03.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto