Sisukord
Kultuur
Tänane leht
24.03.2016
Eesti Julgeolekukantsler: lähiajal tõstavad mitmed lennujaamad oma turvataset (2) Reheoja talus kepsutab kodustatud metskits Pätid lasid Kundas õhupüssist bussi aknad sisse Reinsalu: trahvid ei ole selleks, et väärteod oleksid kättesaadavad (1) Eesti lühiuudised Eesti saadik tänas Pätsi mälestuse hoidjaid Venemaal Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Peipsi ääres ilutseb rüsijää Riigikogu valib endale täna uue juhatuse Simson jätkab erakonna juhatuse kiuste keskfraktsiooni juhtimist Leedu muutis Rail Balticu külavaheraudteeks (30) Majandus Majanduse lühiuudised Ligi: maksusüsteem on Eesti majanduses marginaalne teema (2) Vendade Arakaste kinnisvaraimpeerium paisub Välismaa Kultuurne pealinn Baskimaal Brüsseli rünnakuid mälestatakse Tintini ja vastuhakuga Belgia võimud jahivad võtmetähtsusega ründajat (2) Brüsseli elutempol lasus ka eile rünnakute pitser Rünnakuist puudutatud Teoloog Espak: Euroopa teeskleb, et sõda pole (24) Arvamus Joris van Bladel: tegelikkuse test Brüsselis Juhtkiri: Savisaarel pudeneb erakond käest Päeva karikatuur Postimees 1931. aastal: Bernhard Linde Kirjanikkude Liidust välja Tunne Kelam: kommunismiohvrite memoriaal koputab nii vana kui ka noore südametunnistusele (9) Kultuur Reaalne on reaalne on reaalsem Romantiline draama «Lilledepäev» Postimehe kinos Mis on intiimsem, kokkupuude inimese või ekraaniga? Sport Spordi lühiuudised Rock murdis traditsiooni ja tegi Eesti korvpalli ajalugu Põnevad küsimused seoses jalgpallikoondisega Kas «ajudopingust» saab järgmine võimas relv tippspordis? (1) Pahased vormel-1 sõitjad astusid harvanähtava sammu Vene koondist ähvardab Rios viimase aja halvim medalisaak Tarbija Kultuurne pealinn Baskimaal Kümme küsimust, mis muna süües tekivad (1) AK Reaalne on reaalne on reaalsem Tartu Ülikoolid lõid uksed ühekorraga lahti Pooltühjad koolimajad ootavad otsuseid Uus jäätisevabrik üllatab ootamatute maitsetega (1) Lapsed keetsid laagris korraliku supi kokku Rahvusarhiivi uues hoones hakkab kõlama helikunst Kaheaastase teatri hoog ületab lavastaja unistusi (1) Autotehnikuks õppinud naine murrab stereotüüpe Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mis on intiimsem, kokkupuude inimese või ekraaniga?

3 min lugemist
Koreograaf Jan Martens ja filmirežissöör Lukas Dhonti «Tavalised inimesed. Tallinna versioon» FOTO: Siim Vahur

Koreograaf Jan Martensi ja filmirežissöör Lukas Dhonti «Tavalised inimesed. Tallinna versioon» ehk siis mööda maailma reisiv ja nüüd Eestisse jõudnud projekt on üks üsna iseäralik ettevõtmine. Tegijate sõnul on see ühtaegu sotsiaalne eksperiment, workshop ja etendus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Projekti valiti vabatahtlike seast üle neljakümne eestlase erinevatelt elualadelt. Eri töötubade kulminatsiooniks olid kaks etendust, kus seni erinevates gruppides töötanud inimesed kokku said. Ehk siis mõneti võib öelda, et publikuni jõudis vaid osa projektist. Klassikalises mõttes lavastuse proovideks on neid töötubasid ilmselt raske pidada.

Etenduse süsteem oli enamjaolt umbes selline: laval saavad kokku kaks inimest, kes varem üksteist kohanud ei ole. Tund aega enne etendust oli neile antud stsenaarium käesolevaks õhtuks, mis andis mõneminutiliseks kohtumiseks teatava raamistiku. Kuidas seda lahendada, jäi osalejate enda otsustada.

23.03.2016 25.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto