Sisukord
Arvamus
Postimees
26.03.2016
Eesti Mälumäng Viisakeeluga akadeemik: «Vene maailma» idee ei tööta (3) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Politseinikud saavad uued vormid tuleval aastal Kevad edeneb tasapisi, kuid pöördumatult Narva Aleksandri kirik müüakse enampakkumisel (1) Vassiljev kiitis koolikiusu ja põgenike uputamist Eesti lühiuudised Vabaduse väljakul meenutati küüditatuid küünaldega Koopamees parlamendis (9) Siniseid kanamune saab ka otse pesakastist Võlurid kuriteopaigas - kuidas kriminalistid kuriteole jälile saavad Välismaa Välismaa lühiuudised Ekspert pelgab uusi rünnakuid Iiri liikumisel õnnestus saavutada ajaloolise tänava säilimine Belgias jätkusid terroritõrjeoperatsioonid (1) Tintini valu Püha nädal: pagulaskandidaadi selvefoto paavstiga (3) Arvamus Imbi Paju: ülestõusmispühade ajal küüditamise aastapäevast (2) Tintini valu Päeva karikatuur Simsoni selge siht (5) Ukraina oma Jeanne d’Arc Koopamees parlamendis (9) Neeme Korv: Euroopa kui vigane hübriid (13) Juhtkiri: et kurjus ei korduks Postimees 1991. aastal: Ülemnõukogu tahab kiirendada omandi- ja maareformi ettevalmistamist Ene Pajula veste: mammi mõtiskleb koolivõrgu üle (7) Kultuur Romaan inimsuhete ja saatuste puslest Nädala plaat. Maalähedane kosmoseromantika Aja auk. Maailma kõige kangema kanepiga mees Luulehetk – hetk luules Kes parajasti ei rooma, püsib vagusi Midagi on superkangelastega valesti! Kaleidoskoop eesti arhitektuurist Planeet Tallinn Music Week tõuseb seniiti Sport Kuritegelikud panustajad püüdsid mõjutada Kalevite duelli (4) Spordi lühiuudised Lahkus mees, kes pani aluse modernsele jalgpallile (1) Saarlane päästis jalgpallikoondise päeva Rakvere hoog ei rauge, TTÜ lõpetas Tartu hooaja Tarbija Siniseid kanamune saab ka otse pesakastist Vabatahtlik töö näitab eurooplasele inimlikkust (2) AK Romaan inimsuhete ja saatuste puslest Lech Wałęsa – kangelane või reetur? (2) Imbi Paju: ülestõusmispühade ajal küüditamise aastapäevast (2) Aja auk. Maailma kõige kangema kanepiga mees Stockmanniga uude ostlemisajastusse Nädala plaat. Maalähedane kosmoseromantika Tšempionide eine Eesti moodi Tervitus Kadriorust Terrorism, meie ühine valu (20) Kaleidoskoop eesti arhitektuurist Arter Evelin Ojamets: mood on valdkond, kus pole ühtegi igavat inimest Jätkub, keda tappa Vilen Künnapu: elu peabki raske olema (1) Kuidas filmimehest kirjanik sai Virgutusvõimlemine – töö ja lõbu käsikäes Kaja Kallas: toitumistavad (2) Kirkorovi uus tulemine Tartu Vilen Künnapu: Elu peabki raske olema! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1991. aastal: Ülemnõukogu tahab kiirendada omandi- ja maareformi ettevalmistamist

1 min lugemist

Eile algas ülemnõukogu 35. istungjärk. Kinnitati 13-punktiline päevakord, minutilise leinaseisakuga mälestati 1949. aasta 25. märtsi tragöödiat.

Päevakorravälise kiireloomulise küsimusena võeti ette projekt omandi- ja maareformi ettevalmistamise kohta. Projekt tuletab meelde, et möödunud aasta detsembris võttis ülemnõukogu vastu kaks otsust Omandiõiguse järjepidevuse taastamisest ja Maareformist. Valitsus olevat need omandireformi ja maareformi seaduseelnõude kujundamisel aga justkui unustanud ning kalduvat nn. nullvariandi poole. Põhiettekande pidaja Ivar Raig arvas, et valitsust on vaja aidata ja kiirendada nii oluliste seaduste vormistamist.

Arvo Junti iseloomustas hetkeseisu nii: ajakirjanduses on alanud kollide maalimine varade tagastamise ja omanike tekkimise puhul, valitsus on suurtes raskustes nende eelnõudega ning rahvasaadikud ootavad, et seaduseelnõud jõuaks nende töölauale.

Jaak Jõerüüt rääkis rahvasaadikuile kirjandusliku mõistujutu ning küsis otse: kas ilma omaniketa, ilma omandi ja maareformita on üldse võimalik käivitada turumajandust?

Kuigi oli ka kahtlejaid ning pärastlõunasel istungil nõuti koguni katkestamist, võttis ülemnõukogu eile salajasel hääletusel 56 poolthäälega otsuse omandi- ja maareformi ettevalmistamise kohta vastu.

26.03.1991

Seotud lood
    25.03.2016 28.03.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto