Sisukord
Film
Postimees
24.03.2016
Eesti Julgeolekukantsler: lähiajal tõstavad mitmed lennujaamad oma turvataset (2) Reheoja talus kepsutab kodustatud metskits Pätid lasid Kundas õhupüssist bussi aknad sisse Reinsalu: trahvid ei ole selleks, et väärteod oleksid kättesaadavad (1) Eesti lühiuudised Eesti saadik tänas Pätsi mälestuse hoidjaid Venemaal Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Peipsi ääres ilutseb rüsijää Riigikogu valib endale täna uue juhatuse Simson jätkab erakonna juhatuse kiuste keskfraktsiooni juhtimist Leedu muutis Rail Balticu külavaheraudteeks (30) Majandus Majanduse lühiuudised Ligi: maksusüsteem on Eesti majanduses marginaalne teema (2) Vendade Arakaste kinnisvaraimpeerium paisub Välismaa Kultuurne pealinn Baskimaal Brüsseli rünnakuid mälestatakse Tintini ja vastuhakuga Belgia võimud jahivad võtmetähtsusega ründajat (2) Brüsseli elutempol lasus ka eile rünnakute pitser Rünnakuist puudutatud Teoloog Espak: Euroopa teeskleb, et sõda pole (24) Arvamus Joris van Bladel: tegelikkuse test Brüsselis Juhtkiri: Savisaarel pudeneb erakond käest Päeva karikatuur Postimees 1931. aastal: Bernhard Linde Kirjanikkude Liidust välja Tunne Kelam: kommunismiohvrite memoriaal koputab nii vana kui ka noore südametunnistusele (9) Kultuur Reaalne on reaalne on reaalsem Romantiline draama «Lilledepäev» Postimehe kinos Mis on intiimsem, kokkupuude inimese või ekraaniga? Sport Spordi lühiuudised Rock murdis traditsiooni ja tegi Eesti korvpalli ajalugu Põnevad küsimused seoses jalgpallikoondisega Kas «ajudopingust» saab järgmine võimas relv tippspordis? (1) Pahased vormel-1 sõitjad astusid harvanähtava sammu Vene koondist ähvardab Rios viimase aja halvim medalisaak Tarbija Kultuurne pealinn Baskimaal Kümme küsimust, mis muna süües tekivad (1) AK Reaalne on reaalne on reaalsem Tartu Ülikoolid lõid uksed ühekorraga lahti Pooltühjad koolimajad ootavad otsuseid Uus jäätisevabrik üllatab ootamatute maitsetega (1) Lapsed keetsid laagris korraliku supi kokku Rahvusarhiivi uues hoones hakkab kõlama helikunst Kaheaastase teatri hoog ületab lavastaja unistusi (1) Autotehnikuks õppinud naine murrab stereotüüpe Meelelahutus Koomiks Sudoku

Romantiline draama «Lilledepäev» Postimehe kinos

1 min lugemist
«Lilledepäev» FOTO: Kaader filmist

Nädala lõpuni saab Postimehe kinos vaadata sooja huumoriga tehtud romantilist draamat «Lilledepäev».

Film, mis räägib meile loo kahest Šotimaalt pärit õest, Rosast ja Ailiest, kellest esimene on rusikat vibutav vasakpoolne kõikvõimalike õiguste eest võitleja, ja teine elust suurem glamuuritar. Koos võetakse ette retk Kuubale, vanemate noorusradadele, eesmärgiga puistata laiali oma kadunud isa tuhk saare jaoks olulisel lilledepäeval.

«Lilledepäev» näitab kaunist Kuubat ilustamata. Siin on häid inimesi, siin on halbu inimesi, ennekõike on see keerulise ajalooga riik. Ka inimesed «Lilledepäevas» on meile lähedased, koos oma vooruste ja vigadega. Mitte iga sõstrasilmne ei vääri usaldust ning mitte iga kohalik pole šaakal, kes näeb turistis vaid jalgadega rahakotti. Ning mis peamine, millised ka pole teie enda suhted lähedastega, meenutab «Lilledepäev» meile armastuse tähtsust.

«Lilledepäeva» südikat peaosalist Rosat kehastavat Eva Birthistle'it tunneb Eesti filmihuviline ennekõike tuntud seriaali «Elavad surnud» ühe peategelasena, teist peaosalist Charity Wakefieldi võib näha Susanne Bieri filmis «Serena». Peaosalisi kehastavatest näitlejatest on isegi kuulsam õdede päästeingli Tomase rollis üles astuv maailmakuulus kuubalasest balletiartist Carlos Acosta.

Tema kontol on varasemast väike osa filmis «New York, ma armastan sind».

Filmi lavastaja John Roberts on võitnud Briti filmiauhinna BAFTA oma varasemate laste- ja lühifilmide eest.

Postimehe tellijad saavad Postimees Kino filme vaadata tasuta. Selleks peab olema Postimees Plussi konto, mis on seotud paberlehe tellimusega.

+ Postimees Kino saavad vaadata ka Postimees Plussi tellijad ja päevapileti ostjad.

Seotud lood
23.03.2016 25.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto