Sisukord
Äriuudised
Postimees
24.03.2016
Eesti Julgeolekukantsler: lähiajal tõstavad mitmed lennujaamad oma turvataset (2) Reheoja talus kepsutab kodustatud metskits Pätid lasid Kundas õhupüssist bussi aknad sisse Reinsalu: trahvid ei ole selleks, et väärteod oleksid kättesaadavad (1) Eesti lühiuudised Eesti saadik tänas Pätsi mälestuse hoidjaid Venemaal Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Peipsi ääres ilutseb rüsijää Riigikogu valib endale täna uue juhatuse Simson jätkab erakonna juhatuse kiuste keskfraktsiooni juhtimist Leedu muutis Rail Balticu külavaheraudteeks (30) Majandus Majanduse lühiuudised Ligi: maksusüsteem on Eesti majanduses marginaalne teema (2) Vendade Arakaste kinnisvaraimpeerium paisub Välismaa Kultuurne pealinn Baskimaal Brüsseli rünnakuid mälestatakse Tintini ja vastuhakuga Belgia võimud jahivad võtmetähtsusega ründajat (2) Brüsseli elutempol lasus ka eile rünnakute pitser Rünnakuist puudutatud Teoloog Espak: Euroopa teeskleb, et sõda pole (24) Arvamus Joris van Bladel: tegelikkuse test Brüsselis Juhtkiri: Savisaarel pudeneb erakond käest Päeva karikatuur Postimees 1931. aastal: Bernhard Linde Kirjanikkude Liidust välja Tunne Kelam: kommunismiohvrite memoriaal koputab nii vana kui ka noore südametunnistusele (9) Kultuur Reaalne on reaalne on reaalsem Romantiline draama «Lilledepäev» Postimehe kinos Mis on intiimsem, kokkupuude inimese või ekraaniga? Sport Spordi lühiuudised Rock murdis traditsiooni ja tegi Eesti korvpalli ajalugu Põnevad küsimused seoses jalgpallikoondisega Kas «ajudopingust» saab järgmine võimas relv tippspordis? (1) Pahased vormel-1 sõitjad astusid harvanähtava sammu Vene koondist ähvardab Rios viimase aja halvim medalisaak Tarbija Kultuurne pealinn Baskimaal Kümme küsimust, mis muna süües tekivad (1) AK Reaalne on reaalne on reaalsem Tartu Ülikoolid lõid uksed ühekorraga lahti Pooltühjad koolimajad ootavad otsuseid Uus jäätisevabrik üllatab ootamatute maitsetega (1) Lapsed keetsid laagris korraliku supi kokku Rahvusarhiivi uues hoones hakkab kõlama helikunst Kaheaastase teatri hoog ületab lavastaja unistusi (1) Autotehnikuks õppinud naine murrab stereotüüpe Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vendade Arakaste kinnisvaraimpeerium paisub

3 min lugemist
  • EfTENi kolme kinnisvarafondi kogumaht on üle 350 miljoni euro
  • EfTEN Capitali suurimad aktsionärid on Viljar ja Arti Arakas ning Tõnu Uustalu
  • Aprilli alguses emiteerib kolmas fond uusi aktsiaid
EfTEN Capitali tegevjuhi Viljar Arakase sõnul soodustavad madalad intressid kinnisvaraäri laienemist, aga selline olukord ei kesta kaua. FOTO: Sander Ilvest

Praegu kuulub EfTEN Capitali kolmele kinnisvarafondile  26 väga erinevat ärikinnisvaraobjekti: kaubanduskeskused, büroohooned, hotellid, logistika- ja tootmishooned. Suurem osa omandatud objektidest asub Eestis, kuid viimasel ajal on aktiivselt tegutsetud ka Lätis ja Leedus. Ettevõte valitseb kolme kinnisvarafondi, mille kogumaht on veidi üle 350 miljoni euro. Näiteks teise samba pensionifondidest on suurema mahuga vaid kolm.

Tellijale Tellijale

EfTEN Capitali suurimad aktsionärid on Viljar Arakas, Tõnu Uustalu ja Viljari vend Arti Arakas. Peale nende kuulub aktsionäride ringi mitu ettevõtjat, näiteks Hannes Tamjärv, Olari Taal ja Jaan Pillesaar.

Üldiselt on kinnisvarafondid kinnised, mis tähendab, et sinna investeerida saavad väga vähesed inimesed, kes on enamasti ühel või teisel moel seotud nende ettevõtete omanike ja juhtidega, aga ka mitmesugused investeerimis- ja pensionifondid. Tavainimestele oli kinnisvarafondidesse investeerida keeruline, et mitte öelda sama hästi kui võimatu.

23.03.2016 25.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto