Sisukord
Kultuur
Tänane leht
26.03.2016
Eesti Mälumäng Viisakeeluga akadeemik: «Vene maailma» idee ei tööta (3) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Politseinikud saavad uued vormid tuleval aastal Kevad edeneb tasapisi, kuid pöördumatult Narva Aleksandri kirik müüakse enampakkumisel (1) Vassiljev kiitis koolikiusu ja põgenike uputamist Eesti lühiuudised Vabaduse väljakul meenutati küüditatuid küünaldega Koopamees parlamendis (9) Siniseid kanamune saab ka otse pesakastist Võlurid kuriteopaigas - kuidas kriminalistid kuriteole jälile saavad Välismaa Välismaa lühiuudised Ekspert pelgab uusi rünnakuid Iiri liikumisel õnnestus saavutada ajaloolise tänava säilimine Belgias jätkusid terroritõrjeoperatsioonid (1) Tintini valu Püha nädal: pagulaskandidaadi selvefoto paavstiga (3) Arvamus Imbi Paju: ülestõusmispühade ajal küüditamise aastapäevast (2) Tintini valu Päeva karikatuur Simsoni selge siht (5) Ukraina oma Jeanne d’Arc Koopamees parlamendis (9) Neeme Korv: Euroopa kui vigane hübriid (13) Juhtkiri: et kurjus ei korduks Postimees 1991. aastal: Ülemnõukogu tahab kiirendada omandi- ja maareformi ettevalmistamist Ene Pajula veste: mammi mõtiskleb koolivõrgu üle (7) Kultuur Romaan inimsuhete ja saatuste puslest Nädala plaat. Maalähedane kosmoseromantika Aja auk. Maailma kõige kangema kanepiga mees Luulehetk – hetk luules Kes parajasti ei rooma, püsib vagusi Midagi on superkangelastega valesti! Kaleidoskoop eesti arhitektuurist Planeet Tallinn Music Week tõuseb seniiti Sport Kuritegelikud panustajad püüdsid mõjutada Kalevite duelli (4) Spordi lühiuudised Lahkus mees, kes pani aluse modernsele jalgpallile (1) Saarlane päästis jalgpallikoondise päeva Rakvere hoog ei rauge, TTÜ lõpetas Tartu hooaja Tarbija Siniseid kanamune saab ka otse pesakastist Vabatahtlik töö näitab eurooplasele inimlikkust (2) AK Romaan inimsuhete ja saatuste puslest Lech Wałęsa – kangelane või reetur? (2) Imbi Paju: ülestõusmispühade ajal küüditamise aastapäevast (2) Aja auk. Maailma kõige kangema kanepiga mees Stockmanniga uude ostlemisajastusse Nädala plaat. Maalähedane kosmoseromantika Tšempionide eine Eesti moodi Tervitus Kadriorust Terrorism, meie ühine valu (20) Kaleidoskoop eesti arhitektuurist Arter Evelin Ojamets: mood on valdkond, kus pole ühtegi igavat inimest Jätkub, keda tappa Vilen Künnapu: elu peabki raske olema (1) Kuidas filmimehest kirjanik sai Virgutusvõimlemine – töö ja lõbu käsikäes Kaja Kallas: toitumistavad (2) Kirkorovi uus tulemine Tartu Vilen Künnapu: Elu peabki raske olema! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala plaat. Maalähedane kosmoseromantika

2 min lugemist
Tehnoloogiline Päike FOTO: Kuvatõmmis

Tehnoloogiline Päike

Technological Sun

Fantastic Planet Records

Hinne: 4

Tellijale Tellijale

Inimkond on vabadel hetkedel püüdnud lahti mõtestada enda rolli universumis. Mis universum ise sellest arvab, pole teada, aga inimkonna jaoks on see üldiselt olnud üks eksistentsiaalseid võtmeküsimusi. Võib tekitada eufooriat, võib ajada meeleheitele. Kas meie oleme universumi jaoks või vastupidi? Püüd proovida ennast kui mõõdetavat suurust asetada millessegi, millel pole õieti algust ega lõppu, on juba olemuselt filosoofiline tegevus. Ja kui sõnu napib, tuleb appi muusika.

Aastal 2004 alguse saanud Tehnoloogiline Päike (TP) on klassikaline ulmebänd, kes armastab kosmost ja süntesaatoreid ning kes on oma eelmisel kahel albumil «Illusioonide maal» (2008) ja «Kõige pikem päev» (2011) teinud õnnestunud katseid hingestatud elektroonikaga. Neile ei ole iseloomulik aga mitte niivõrd 21. sajandi küüniline suhtumine kosmoseromantikasse kui relikti, vaid pigem kuuekümnendate lõpu ülev pürgimine tähtede poole. Teeme Kuule linnaku! Hakkame Marsil maavarasid kaevandama! Kontakt meile võõra, kuid sõbraliku intelligentse eluvormiga tundus ka haardeulatuses olevat. Tegelikult olid need ilusad ajad oma liigutavas süütuses, optimismis ja entusiasmis. Tekib kuidagi soe tunne, mis sest, et kosmoses on külm.

25.03.2016 28.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto