Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Teoloog Espak: Euroopa teeskleb, et sõda pole

Tartu Ülikooli usuteaduskonna võrdleva usundiloo vanemteadur Peeter Espak. FOTO: Margus Ansu

Lääne-Euroopas leidub ainult totakalt naeratavat poliitkorrektsust, leiab Tartu Ülikooli usuteaduskonna võrdleva usundiloo vanemteadur, Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi asepresident Peeter Espak. Tema hinnangul on Euroopa sõjas ja on ebaadekvaatne teeselda, et sellel ei ole islamiga mingit pistmist.

Tellijale Tellijale

-Kas see, mida sel nädalal Brüsselis nägime, on sõda?

Loomulikult on sõda. Islamiriik (ISIS) ju kuulutas kogu läänele sõja. Nende avalik eesmärk, loomulikult teostamatu, on kogu Euroopa vallutamine ja kalifaadi loomine. Seda on paljud analüütikud öelnud: me Euroopas teeskleme väites, et seda sõda ei ole. Veelgi enam: üritame teeselda, et see ei ole kuidagi ka islamiäärmuslusega seotud. Tegelikult on sõda kogu lääne vastu välja kuulutatud ning mitte ainult Belgia või Pariisi vastu. Meie arvamusavaldajate väited, nagu oleks hetke terrorilaine lihtsalt «terrorismi» kui üldnähtuse jätk ja samastatav varasemate terroriliikumistega nagu IRA (Iiri vabariiklik armee, seadis eesmärgiks Iirimaa ühendamise – toim), tundub pehmelt öeldes ebaadekvaatsena. Oleme täiesti uues ja senikogemata olukorras.

23.03.2016 25.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto