Sisukord
Tänane leht
Postimees
24.03.2016
Eesti Julgeolekukantsler: lähiajal tõstavad mitmed lennujaamad oma turvataset (2) Reheoja talus kepsutab kodustatud metskits Pätid lasid Kundas õhupüssist bussi aknad sisse Reinsalu: trahvid ei ole selleks, et väärteod oleksid kättesaadavad (1) Eesti lühiuudised Eesti saadik tänas Pätsi mälestuse hoidjaid Venemaal Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Peipsi ääres ilutseb rüsijää Riigikogu valib endale täna uue juhatuse Simson jätkab erakonna juhatuse kiuste keskfraktsiooni juhtimist Leedu muutis Rail Balticu külavaheraudteeks (30) Majandus Majanduse lühiuudised Ligi: maksusüsteem on Eesti majanduses marginaalne teema (2) Vendade Arakaste kinnisvaraimpeerium paisub Välismaa Kultuurne pealinn Baskimaal Brüsseli rünnakuid mälestatakse Tintini ja vastuhakuga Belgia võimud jahivad võtmetähtsusega ründajat (2) Brüsseli elutempol lasus ka eile rünnakute pitser Rünnakuist puudutatud Teoloog Espak: Euroopa teeskleb, et sõda pole (24) Arvamus Joris van Bladel: tegelikkuse test Brüsselis Juhtkiri: Savisaarel pudeneb erakond käest Päeva karikatuur Postimees 1931. aastal: Bernhard Linde Kirjanikkude Liidust välja Tunne Kelam: kommunismiohvrite memoriaal koputab nii vana kui ka noore südametunnistusele (9) Kultuur Reaalne on reaalne on reaalsem Romantiline draama «Lilledepäev» Postimehe kinos Mis on intiimsem, kokkupuude inimese või ekraaniga? Sport Spordi lühiuudised Rock murdis traditsiooni ja tegi Eesti korvpalli ajalugu Põnevad küsimused seoses jalgpallikoondisega Kas «ajudopingust» saab järgmine võimas relv tippspordis? (1) Pahased vormel-1 sõitjad astusid harvanähtava sammu Vene koondist ähvardab Rios viimase aja halvim medalisaak Tarbija Kultuurne pealinn Baskimaal Kümme küsimust, mis muna süües tekivad (1) AK Reaalne on reaalne on reaalsem Tartu Ülikoolid lõid uksed ühekorraga lahti Pooltühjad koolimajad ootavad otsuseid Uus jäätisevabrik üllatab ootamatute maitsetega (1) Lapsed keetsid laagris korraliku supi kokku Rahvusarhiivi uues hoones hakkab kõlama helikunst Kaheaastase teatri hoog ületab lavastaja unistusi (1) Autotehnikuks õppinud naine murrab stereotüüpe Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teoloog Espak: Euroopa teeskleb, et sõda pole

6 min lugemist
Tartu Ülikooli usuteaduskonna võrdleva usundiloo vanemteadur Peeter Espak. FOTO: Margus Ansu

Lääne-Euroopas leidub ainult totakalt naeratavat poliitkorrektsust, leiab Tartu Ülikooli usuteaduskonna võrdleva usundiloo vanemteadur, Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi asepresident Peeter Espak. Tema hinnangul on Euroopa sõjas ja on ebaadekvaatne teeselda, et sellel ei ole islamiga mingit pistmist.

Tellijale Tellijale

-Kas see, mida sel nädalal Brüsselis nägime, on sõda?

Loomulikult on sõda. Islamiriik (ISIS) ju kuulutas kogu läänele sõja. Nende avalik eesmärk, loomulikult teostamatu, on kogu Euroopa vallutamine ja kalifaadi loomine. Seda on paljud analüütikud öelnud: me Euroopas teeskleme väites, et seda sõda ei ole. Veelgi enam: üritame teeselda, et see ei ole kuidagi ka islamiäärmuslusega seotud. Tegelikult on sõda kogu lääne vastu välja kuulutatud ning mitte ainult Belgia või Pariisi vastu. Meie arvamusavaldajate väited, nagu oleks hetke terrorilaine lihtsalt «terrorismi» kui üldnähtuse jätk ja samastatav varasemate terroriliikumistega nagu IRA (Iiri vabariiklik armee, seadis eesmärgiks Iirimaa ühendamise – toim), tundub pehmelt öeldes ebaadekvaatsena. Oleme täiesti uues ja senikogemata olukorras.

23.03.2016 25.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto