Sisukord
Arvamus
Postimees
24.03.2016
Eesti Julgeolekukantsler: lähiajal tõstavad mitmed lennujaamad oma turvataset (2) Reheoja talus kepsutab kodustatud metskits Pätid lasid Kundas õhupüssist bussi aknad sisse Reinsalu: trahvid ei ole selleks, et väärteod oleksid kättesaadavad (1) Eesti lühiuudised Eesti saadik tänas Pätsi mälestuse hoidjaid Venemaal Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Peipsi ääres ilutseb rüsijää Riigikogu valib endale täna uue juhatuse Simson jätkab erakonna juhatuse kiuste keskfraktsiooni juhtimist Leedu muutis Rail Balticu külavaheraudteeks (30) Majandus Majanduse lühiuudised Ligi: maksusüsteem on Eesti majanduses marginaalne teema (2) Vendade Arakaste kinnisvaraimpeerium paisub Välismaa Kultuurne pealinn Baskimaal Brüsseli rünnakuid mälestatakse Tintini ja vastuhakuga Belgia võimud jahivad võtmetähtsusega ründajat (2) Brüsseli elutempol lasus ka eile rünnakute pitser Rünnakuist puudutatud Teoloog Espak: Euroopa teeskleb, et sõda pole (24) Arvamus Joris van Bladel: tegelikkuse test Brüsselis Juhtkiri: Savisaarel pudeneb erakond käest Päeva karikatuur Postimees 1931. aastal: Bernhard Linde Kirjanikkude Liidust välja Tunne Kelam: kommunismiohvrite memoriaal koputab nii vana kui ka noore südametunnistusele (9) Kultuur Reaalne on reaalne on reaalsem Romantiline draama «Lilledepäev» Postimehe kinos Mis on intiimsem, kokkupuude inimese või ekraaniga? Sport Spordi lühiuudised Rock murdis traditsiooni ja tegi Eesti korvpalli ajalugu Põnevad küsimused seoses jalgpallikoondisega Kas «ajudopingust» saab järgmine võimas relv tippspordis? (1) Pahased vormel-1 sõitjad astusid harvanähtava sammu Vene koondist ähvardab Rios viimase aja halvim medalisaak Tarbija Kultuurne pealinn Baskimaal Kümme küsimust, mis muna süües tekivad (1) AK Reaalne on reaalne on reaalsem Tartu Ülikoolid lõid uksed ühekorraga lahti Pooltühjad koolimajad ootavad otsuseid Uus jäätisevabrik üllatab ootamatute maitsetega (1) Lapsed keetsid laagris korraliku supi kokku Rahvusarhiivi uues hoones hakkab kõlama helikunst Kaheaastase teatri hoog ületab lavastaja unistusi (1) Autotehnikuks õppinud naine murrab stereotüüpe Meelelahutus Koomiks Sudoku

Joris van Bladel: tegelikkuse test Brüsselis

3 min lugemist
Joris Van Bladel FOTO: Pm

On täiesti selge, et Belgia julgeolekuvaldkonna kohta on nii mõndagi öelda, ja on selge, et paljud aspektid selles vajavad ülevaatamist. Aga arvestades terrorismiohu komplekssust, oleks julgeolekujõudude ja võimuorganite süüdistamine liiga lihtne lahendus, kirjutab Belgia sõjandusanalüütik Joris van Bladel.

Tellijale Tellijale

Terrorismikaravan jõudis lõpuks Belgia pealinna. Äratus oli julm, kuid hävitustöö jõudmine Brüsselisse ei tulnud ootamatusena. Karavani üles keerutatud tolmu võis horisondil näha juba 2001. aastast alates. Teele jäänud rususid märgati New Yorgis, Londonis, Madridis, Bostonis ja Pariisis.  

Ka Belgias muutusid signaalid hävitustööst valjemaks, kuid paraku mitte selgemaks.  Salafistide organisatsiooni (Sharia4Belgium) liikmed toodi 2013. aastal Antwerpenis kohtu ette ja mõisteti süüdi; neli inimest tapeti 2014. aasta mais Brüsselis juudi muuseumis; 2015. aasta jaanuaris paljastati Verviersis uinuv, kuid täies rünnakuvalmiduses terrorismirakk; sama aasta augustis Amsterdami-Pariisi kiirrongis toimunud rünnaku jäljed toovad Brüsselisse. 

23.03.2016 25.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto