Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
24.03.2016
Eesti Julgeolekukantsler: lähiajal tõstavad mitmed lennujaamad oma turvataset (2) Reheoja talus kepsutab kodustatud metskits Pätid lasid Kundas õhupüssist bussi aknad sisse Reinsalu: trahvid ei ole selleks, et väärteod oleksid kättesaadavad (1) Eesti lühiuudised Eesti saadik tänas Pätsi mälestuse hoidjaid Venemaal Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Peipsi ääres ilutseb rüsijää Riigikogu valib endale täna uue juhatuse Simson jätkab erakonna juhatuse kiuste keskfraktsiooni juhtimist Leedu muutis Rail Balticu külavaheraudteeks (30) Majandus Majanduse lühiuudised Ligi: maksusüsteem on Eesti majanduses marginaalne teema (2) Vendade Arakaste kinnisvaraimpeerium paisub Välismaa Kultuurne pealinn Baskimaal Brüsseli rünnakuid mälestatakse Tintini ja vastuhakuga Belgia võimud jahivad võtmetähtsusega ründajat (2) Brüsseli elutempol lasus ka eile rünnakute pitser Rünnakuist puudutatud Teoloog Espak: Euroopa teeskleb, et sõda pole (24) Arvamus Joris van Bladel: tegelikkuse test Brüsselis Juhtkiri: Savisaarel pudeneb erakond käest Päeva karikatuur Postimees 1931. aastal: Bernhard Linde Kirjanikkude Liidust välja Tunne Kelam: kommunismiohvrite memoriaal koputab nii vana kui ka noore südametunnistusele (9) Kultuur Reaalne on reaalne on reaalsem Romantiline draama «Lilledepäev» Postimehe kinos Mis on intiimsem, kokkupuude inimese või ekraaniga? Sport Spordi lühiuudised Rock murdis traditsiooni ja tegi Eesti korvpalli ajalugu Põnevad küsimused seoses jalgpallikoondisega Kas «ajudopingust» saab järgmine võimas relv tippspordis? (1) Pahased vormel-1 sõitjad astusid harvanähtava sammu Vene koondist ähvardab Rios viimase aja halvim medalisaak Tarbija Kultuurne pealinn Baskimaal Kümme küsimust, mis muna süües tekivad (1) AK Reaalne on reaalne on reaalsem Tartu Ülikoolid lõid uksed ühekorraga lahti Pooltühjad koolimajad ootavad otsuseid Uus jäätisevabrik üllatab ootamatute maitsetega (1) Lapsed keetsid laagris korraliku supi kokku Rahvusarhiivi uues hoones hakkab kõlama helikunst Kaheaastase teatri hoog ületab lavastaja unistusi (1) Autotehnikuks õppinud naine murrab stereotüüpe Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ülikoolid lõid uksed ühekorraga lahti

2 min lugemist
Räpina ühisgümnaasiumi viimase klassi õpilane Vallo Vaherpuu osales Tartu tervishoiukõrgkoolis veregrupi määramise töötoas. Selleks pidi puhastama oma sõrme, tegema sinna spetsiaalse vahendiga väikse torkehaava ja tilgutama siis verd plast­­alusele, veri segati vajalike vedelikega, seejärel sai teada veregrupi ja reesusfaktori. FOTO: Sille Annuk

Tartu tervishoiukõrgkooli olustikuga tuli tutvuma Räpina noormees Vallo Vaherpuu (19), kes hakkab lõpetama Räpina ühisgümnaasiumi. 

Tellijale Tellijale

Kuigi avatud uste päevad toimusid veel mitmes koolis, veetis Vaherpuu terve päeva just selles majas. Mujale polnud vajadust minna, sest ta teadis täpselt, et tahab saada just füsioterapeudiks. «Päev algas kell 11 füsioterapeudi loenguga, siis uurisime, vaatasime rakubioloogiat,» rääkis noormees.

Pärast veregrupi määramise töötuba, kus Vaherpuu pärastlõunal viibis, läks ta edasi teise füsioterapeudi loengusse, kus pidi olema ka praktiline osa. Põhjusi, miks gümnaasiumilõpetaja tahab kõrgkoolis just füsioterapeudiks õppida, on mitmeid. «See meeldib mulle ja pealegi on Eestis neid vaja, sest rahvastik vananeb ja abivajajaid tekib üha juurde,» ütles ta.

23.03.2016 25.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto