Sisukord
Sport
Postimees
24.03.2016
Eesti Julgeolekukantsler: lähiajal tõstavad mitmed lennujaamad oma turvataset (2) Reheoja talus kepsutab kodustatud metskits Pätid lasid Kundas õhupüssist bussi aknad sisse Reinsalu: trahvid ei ole selleks, et väärteod oleksid kättesaadavad (1) Eesti lühiuudised Eesti saadik tänas Pätsi mälestuse hoidjaid Venemaal Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Peipsi ääres ilutseb rüsijää Riigikogu valib endale täna uue juhatuse Simson jätkab erakonna juhatuse kiuste keskfraktsiooni juhtimist Leedu muutis Rail Balticu külavaheraudteeks (30) Majandus Majanduse lühiuudised Ligi: maksusüsteem on Eesti majanduses marginaalne teema (2) Vendade Arakaste kinnisvaraimpeerium paisub Välismaa Kultuurne pealinn Baskimaal Brüsseli rünnakuid mälestatakse Tintini ja vastuhakuga Belgia võimud jahivad võtmetähtsusega ründajat (2) Brüsseli elutempol lasus ka eile rünnakute pitser Rünnakuist puudutatud Teoloog Espak: Euroopa teeskleb, et sõda pole (24) Arvamus Joris van Bladel: tegelikkuse test Brüsselis Juhtkiri: Savisaarel pudeneb erakond käest Päeva karikatuur Postimees 1931. aastal: Bernhard Linde Kirjanikkude Liidust välja Tunne Kelam: kommunismiohvrite memoriaal koputab nii vana kui ka noore südametunnistusele (9) Kultuur Reaalne on reaalne on reaalsem Romantiline draama «Lilledepäev» Postimehe kinos Mis on intiimsem, kokkupuude inimese või ekraaniga? Sport Spordi lühiuudised Rock murdis traditsiooni ja tegi Eesti korvpalli ajalugu Põnevad küsimused seoses jalgpallikoondisega Kas «ajudopingust» saab järgmine võimas relv tippspordis? (1) Pahased vormel-1 sõitjad astusid harvanähtava sammu Vene koondist ähvardab Rios viimase aja halvim medalisaak Tarbija Kultuurne pealinn Baskimaal Kümme küsimust, mis muna süües tekivad (1) AK Reaalne on reaalne on reaalsem Tartu Ülikoolid lõid uksed ühekorraga lahti Pooltühjad koolimajad ootavad otsuseid Uus jäätisevabrik üllatab ootamatute maitsetega (1) Lapsed keetsid laagris korraliku supi kokku Rahvusarhiivi uues hoones hakkab kõlama helikunst Kaheaastase teatri hoog ületab lavastaja unistusi (1) Autotehnikuks õppinud naine murrab stereotüüpe Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rock murdis traditsiooni ja tegi Eesti korvpalli ajalugu

3 min lugemist
Rock vs Valmiera FOTO: Margus Ansu

Tõeliselt suur mäng – Valmiera spordihoones täismaja häälekaid pealtvaatajaid, just sellisele kohtumisele omased eksimused ja emotsioone lakke löövad korvid, õnnelik peatreener Gert Kullamäe ning ukse taga tõrvikuid põletavad ja oma lemmikute nimesid skandeerivad fännid. Ja mõistegi tulemus: Tartu Rock alistas Balti liiga poolfinaali korduskohtumises Valmiera 75:68 ja jõudis esimese Eesti klubina sarja finaali. 

Tellijale Tellijale

«Annan meestele au,» sõnas Kullamäe mõni minut pärast lõpuvile kõlamist. «Tänan südamest ka kõiki fänne, kes võtsid vaevaks Valmierasse kohale tulla. Sellist asja pole siin saalis olnudki. Nüüd jääb meil veel astuda üks samm.»

Juba teisipäeval algavas finaalseerias kohtub Rock Šiauliaiga. Killuke ajalugu on juba tehtud, kuid lugu on võimalik kirjutada veel suuremaks.

Kolmveerand tundi enne mängu algust. Mõlema meeskonna mängijad teevad platsil eelsoojendust. Kullamäe istub tribüüni alumisel pingireal ja vaatab mõtlikult Valmiera pallurite viskeid. Või kas ta neid viskeid üldse nägigi … ilmselgelt mõtles mees eelseisvast lahingust. Kodus peetud esimesest mängust võeti kaasa neljapunktiline edu, kuid tugeva vastase vastu ei pruukinud sellest piisata.

Kullamäe polnud oma Rocki karjääri jooksul Valmieras kunagi võitnud. «Oleme alati tulnud kohale mängupäeval. Seekord otsustasime teha muutuse ja sõitsime siia juba päev varem,» märkis ta. 

23.03.2016 25.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto