Sisukord
Tarbija
Postimees
26.03.2016
Eesti Mälumäng Viisakeeluga akadeemik: «Vene maailma» idee ei tööta (3) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Politseinikud saavad uued vormid tuleval aastal Kevad edeneb tasapisi, kuid pöördumatult Narva Aleksandri kirik müüakse enampakkumisel (1) Vassiljev kiitis koolikiusu ja põgenike uputamist Eesti lühiuudised Vabaduse väljakul meenutati küüditatuid küünaldega Koopamees parlamendis (9) Siniseid kanamune saab ka otse pesakastist Võlurid kuriteopaigas - kuidas kriminalistid kuriteole jälile saavad Välismaa Välismaa lühiuudised Ekspert pelgab uusi rünnakuid Iiri liikumisel õnnestus saavutada ajaloolise tänava säilimine Belgias jätkusid terroritõrjeoperatsioonid (1) Tintini valu Püha nädal: pagulaskandidaadi selvefoto paavstiga (3) Arvamus Imbi Paju: ülestõusmispühade ajal küüditamise aastapäevast (2) Tintini valu Päeva karikatuur Simsoni selge siht (5) Ukraina oma Jeanne d’Arc Koopamees parlamendis (9) Neeme Korv: Euroopa kui vigane hübriid (13) Juhtkiri: et kurjus ei korduks Postimees 1991. aastal: Ülemnõukogu tahab kiirendada omandi- ja maareformi ettevalmistamist Ene Pajula veste: mammi mõtiskleb koolivõrgu üle (7) Kultuur Romaan inimsuhete ja saatuste puslest Nädala plaat. Maalähedane kosmoseromantika Aja auk. Maailma kõige kangema kanepiga mees Luulehetk – hetk luules Kes parajasti ei rooma, püsib vagusi Midagi on superkangelastega valesti! Kaleidoskoop eesti arhitektuurist Planeet Tallinn Music Week tõuseb seniiti Sport Kuritegelikud panustajad püüdsid mõjutada Kalevite duelli (4) Spordi lühiuudised Lahkus mees, kes pani aluse modernsele jalgpallile (1) Saarlane päästis jalgpallikoondise päeva Rakvere hoog ei rauge, TTÜ lõpetas Tartu hooaja Tarbija Siniseid kanamune saab ka otse pesakastist Vabatahtlik töö näitab eurooplasele inimlikkust (2) AK Romaan inimsuhete ja saatuste puslest Lech Wałęsa – kangelane või reetur? (2) Imbi Paju: ülestõusmispühade ajal küüditamise aastapäevast (2) Aja auk. Maailma kõige kangema kanepiga mees Stockmanniga uude ostlemisajastusse Nädala plaat. Maalähedane kosmoseromantika Tšempionide eine Eesti moodi Tervitus Kadriorust Terrorism, meie ühine valu (20) Kaleidoskoop eesti arhitektuurist Arter Evelin Ojamets: mood on valdkond, kus pole ühtegi igavat inimest Jätkub, keda tappa Vilen Künnapu: elu peabki raske olema (1) Kuidas filmimehest kirjanik sai Virgutusvõimlemine – töö ja lõbu käsikäes Kaja Kallas: toitumistavad (2) Kirkorovi uus tulemine Tartu Vilen Künnapu: Elu peabki raske olema! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vabatahtlik töö näitab eurooplasele inimlikkust

5 min lugemist
Vabatahtlik Anne-Liis Leht (paremal) ja korvipunuja Akanima rõõmustavad Ghanas hästi õnnestunud korvi üle. FOTO: Maarja Kuslapuu

Kuigi 30. eluaastale lähenev inimene on üldiselt saavutanud elus stabiilsuse, võib mõneks kuuks välismaale vabatahtlikuks minek anda uue suuna nii tööelule kui ka õpetada maailma teise pilguga nägema.

Tellijale Tellijale

Esimesest nädalast seisis Mikkelsaar silmitsi terve hulga meie ühiskonna jaoks mõistetamatute väljakutsega. Väga sage oli, et nii lastel kui ka klassiruumis polnud vahendeid, millega tunnis tööd teha. «Haridusametil ei ole selliseid finantse, et koole varustada, ja peredel ei ole ammugi,» nendib Põhja-Ghanas ühes vaesemas, Nabdami piirkonnas töötanud õpetaja. Tuli ette ka olukordi, kus ta pidi hakkama saama ainult tahvli ja kriidiga – või puudus isegi viimane. «Muidugi sain ma ka päris palju enesekindlust, kui nägin, et ma tulengi sellest olukorrast välja, kui mul ei ole isegi kriiti,» sõnab Mikkelsaar.

Lisaks tahtsid piirkonna viie kooli õpetajad põhikooliõpilaste ühistundi saata kokku 80 õpilast, kuid eesti õpetaja seadis piiriks 40–50 õpilast, et vähemalt mingilgi viisi oleks gruppi võimalik hallata. «Lõpuks käis regulaarselt kohal umbes 30 õpilast,» räägib ta. Kuigi Aafrika laste õpimotivatsioon ei ole võrreldav Eesti eliitkooli õpilaste omadega, on see siiski võrdlemisi kõrge, kuna neile on haridus ainus võimalus vaesusest välja rabelemiseks. Nii olid tema õpilased nõus pärast tunde sõitma seitsme kilomeetri kauguselt jalgrattaga prantsuse keele tundi, mis lõppes tavaliselt päikeseloojangul.

25.03.2016 28.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto