Sisukord
Eesti
Postimees
26.03.2016
Eesti Mälumäng Viisakeeluga akadeemik: «Vene maailma» idee ei tööta (3) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Politseinikud saavad uued vormid tuleval aastal Kevad edeneb tasapisi, kuid pöördumatult Narva Aleksandri kirik müüakse enampakkumisel (1) Vassiljev kiitis koolikiusu ja põgenike uputamist Eesti lühiuudised Vabaduse väljakul meenutati küüditatuid küünaldega Koopamees parlamendis (9) Siniseid kanamune saab ka otse pesakastist Võlurid kuriteopaigas - kuidas kriminalistid kuriteole jälile saavad Välismaa Välismaa lühiuudised Ekspert pelgab uusi rünnakuid Iiri liikumisel õnnestus saavutada ajaloolise tänava säilimine Belgias jätkusid terroritõrjeoperatsioonid (1) Tintini valu Püha nädal: pagulaskandidaadi selvefoto paavstiga (3) Arvamus Imbi Paju: ülestõusmispühade ajal küüditamise aastapäevast (2) Tintini valu Päeva karikatuur Simsoni selge siht (5) Ukraina oma Jeanne d’Arc Koopamees parlamendis (9) Neeme Korv: Euroopa kui vigane hübriid (13) Juhtkiri: et kurjus ei korduks Postimees 1991. aastal: Ülemnõukogu tahab kiirendada omandi- ja maareformi ettevalmistamist Ene Pajula veste: mammi mõtiskleb koolivõrgu üle (7) Kultuur Romaan inimsuhete ja saatuste puslest Nädala plaat. Maalähedane kosmoseromantika Aja auk. Maailma kõige kangema kanepiga mees Luulehetk – hetk luules Kes parajasti ei rooma, püsib vagusi Midagi on superkangelastega valesti! Kaleidoskoop eesti arhitektuurist Planeet Tallinn Music Week tõuseb seniiti Sport Kuritegelikud panustajad püüdsid mõjutada Kalevite duelli (4) Spordi lühiuudised Lahkus mees, kes pani aluse modernsele jalgpallile (1) Saarlane päästis jalgpallikoondise päeva Rakvere hoog ei rauge, TTÜ lõpetas Tartu hooaja Tarbija Siniseid kanamune saab ka otse pesakastist Vabatahtlik töö näitab eurooplasele inimlikkust (2) AK Romaan inimsuhete ja saatuste puslest Lech Wałęsa – kangelane või reetur? (2) Imbi Paju: ülestõusmispühade ajal küüditamise aastapäevast (2) Aja auk. Maailma kõige kangema kanepiga mees Stockmanniga uude ostlemisajastusse Nädala plaat. Maalähedane kosmoseromantika Tšempionide eine Eesti moodi Tervitus Kadriorust Terrorism, meie ühine valu (20) Kaleidoskoop eesti arhitektuurist Arter Evelin Ojamets: mood on valdkond, kus pole ühtegi igavat inimest Jätkub, keda tappa Vilen Künnapu: elu peabki raske olema (1) Kuidas filmimehest kirjanik sai Virgutusvõimlemine – töö ja lõbu käsikäes Kaja Kallas: toitumistavad (2) Kirkorovi uus tulemine Tartu Vilen Künnapu: Elu peabki raske olema! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kevad edeneb tasapisi, kuid pöördumatult

1 min lugemist
Soojematel päevadel näitavad kängurud poegi. FOTO: Inari Leiman

Juba tasub seisatada känguruaediku juures ja tähelepanelikult loomakeste kõhul olevat kukrut silmitseda. Pojad on kõhukottides nii suured, et panevad kukruseina lainetama. Kui päev eriti soe ja päikeseline, võib näha pisikesi kukrutest välja piilumas. 

Kurgi enam ööseks majakestesse ei suleta. Valgekurgede ekspositsioonis näeb läbi majakese avatud ukse üht paarilistest hoolsalt pesal istumas, sellal kui teine tuustib nokaga ägedalt lumevaba maapinda. Õnnekurgedel on kurameerimine täies hoos, nad tantsisklevad, hüplevad ja kruugutavad kõlavalt.

Esimesel kevadpäeval üle vaadatud händkakkude lemmikpesakastis, kuhu armastavad muneda kõik kolm emalindu, nähti juba nelja muna. 

Munele hakkas ka teine raisakotkapaar ning noor hiid-merikotkapaar. Kullimäe kotkaste ekspositsioon on nüüd külastamiseks täielikult suletud, kuid valitud pesades toimuvat saab jälgida ekspositsiooni alguses olevalt ekraanilt või loomaaia kodulehe vahendusel. 

Päikeselistel päevadel käivad õues oma vanu konte soojendamas ka amuuri leopard Freddi ja baribal Hiti. Jääkarutüdruk Nora ei taha aga kuidagi leppida kõrvalpuuri asuka musta karvakasukaga ja nii tormab ta baribali nähes rahutult mööda puuri edasi-tagasi, kuni hõõrub oma jalatallad veriseks. 

Seotud lood
    25.03.2016 28.03.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto