Sisukord
Eesti
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (28) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda (1) Börsidel käib veresaun (1) «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole (1) Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (3) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri (1) Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (4) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (3) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kevad edeneb tasapisi, kuid pöördumatult

1 min lugemist
Soojematel päevadel näitavad kängurud poegi. FOTO: Inari Leiman

Juba tasub seisatada känguruaediku juures ja tähelepanelikult loomakeste kõhul olevat kukrut silmitseda. Pojad on kõhukottides nii suured, et panevad kukruseina lainetama. Kui päev eriti soe ja päikeseline, võib näha pisikesi kukrutest välja piilumas. 

Kurgi enam ööseks majakestesse ei suleta. Valgekurgede ekspositsioonis näeb läbi majakese avatud ukse üht paarilistest hoolsalt pesal istumas, sellal kui teine tuustib nokaga ägedalt lumevaba maapinda. Õnnekurgedel on kurameerimine täies hoos, nad tantsisklevad, hüplevad ja kruugutavad kõlavalt.

Esimesel kevadpäeval üle vaadatud händkakkude lemmikpesakastis, kuhu armastavad muneda kõik kolm emalindu, nähti juba nelja muna. 

Munele hakkas ka teine raisakotkapaar ning noor hiid-merikotkapaar. Kullimäe kotkaste ekspositsioon on nüüd külastamiseks täielikult suletud, kuid valitud pesades toimuvat saab jälgida ekspositsiooni alguses olevalt ekraanilt või loomaaia kodulehe vahendusel. 

Päikeselistel päevadel käivad õues oma vanu konte soojendamas ka amuuri leopard Freddi ja baribal Hiti. Jääkarutüdruk Nora ei taha aga kuidagi leppida kõrvalpuuri asuka musta karvakasukaga ja nii tormab ta baribali nähes rahutult mööda puuri edasi-tagasi, kuni hõõrub oma jalatallad veriseks. 

Seotud lood
    28.02.2020 29.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto