Kevad edeneb tasapisi, kuid pöördumatult

Soojematel päevadel näitavad kängurud poegi. FOTO: Inari Leiman

Juba tasub seisatada känguruaediku juures ja tähelepanelikult loomakeste kõhul olevat kukrut silmitseda. Pojad on kõhukottides nii suured, et panevad kukruseina lainetama. Kui päev eriti soe ja päikeseline, võib näha pisikesi kukrutest välja piilumas. 

Kurgi enam ööseks majakestesse ei suleta. Valgekurgede ekspositsioonis näeb läbi majakese avatud ukse üht paarilistest hoolsalt pesal istumas, sellal kui teine tuustib nokaga ägedalt lumevaba maapinda. Õnnekurgedel on kurameerimine täies hoos, nad tantsisklevad, hüplevad ja kruugutavad kõlavalt.

Esimesel kevadpäeval üle vaadatud händkakkude lemmikpesakastis, kuhu armastavad muneda kõik kolm emalindu, nähti juba nelja muna. 

Munele hakkas ka teine raisakotkapaar ning noor hiid-merikotkapaar. Kullimäe kotkaste ekspositsioon on nüüd külastamiseks täielikult suletud, kuid valitud pesades toimuvat saab jälgida ekspositsiooni alguses olevalt ekraanilt või loomaaia kodulehe vahendusel. 

Päikeselistel päevadel käivad õues oma vanu konte soojendamas ka amuuri leopard Freddi ja baribal Hiti. Jääkarutüdruk Nora ei taha aga kuidagi leppida kõrvalpuuri asuka musta karvakasukaga ja nii tormab ta baribali nähes rahutult mööda puuri edasi-tagasi, kuni hõõrub oma jalatallad veriseks. 

Seotud lood
25.03.2016 28.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto