Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Politseinikud saavad uued vormid tuleval aastal

Politsei- ja piirivalveameti töötajad saavad uuendatud vormid. FOTO: PPA

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) plaanib uue vormihankega valmis jõuda jaanipäevaks ning esimesed komplektid peaksid ametnikeni jõudma juba järgmisel aastal.

Tellijale Tellijale

Mäletatavasti lõppes eelmine vormihange sellega, et pakkujate küsitud 22 miljonit eurot ületas rohkem kui kaks korda summat, mis PPA oli vormide jaoks plaaninud. Nagu tagantjärele selgus, saadi säärane summa kokku üsna lihtsalt. Selleks korrutasid pakkujad PPA töötajate arvu ehk 5000 ning väli- ja sisevormi hinnad. Kuna kontoritöötajatele pole tegelikult välivormi ette nähtud, tuli sealt ka esimene märkimisväärne kokkuhoid.

Teine võimalus kulusid kärpida on jaotada hange osadeks. PPA peadirektori asetäitja Tauno Tuisk ütles neljapäeval, et osadeks jaotatud hankes võiks osaleda vähemalt viis pakkujat. See annaks võimaluse osta ühelt ettevõttelt näiteks sise- ja teiselt välivorm, kolmandalt jalanõud ning neljandalt kasvõi lao- ja veoteenus.

25.03.2016 28.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto