Sisukord
Tartu
Tänane leht
26.03.2016
Eesti Mälumäng Viisakeeluga akadeemik: «Vene maailma» idee ei tööta (3) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Politseinikud saavad uued vormid tuleval aastal Kevad edeneb tasapisi, kuid pöördumatult Narva Aleksandri kirik müüakse enampakkumisel (1) Vassiljev kiitis koolikiusu ja põgenike uputamist Eesti lühiuudised Vabaduse väljakul meenutati küüditatuid küünaldega Koopamees parlamendis (9) Siniseid kanamune saab ka otse pesakastist Võlurid kuriteopaigas - kuidas kriminalistid kuriteole jälile saavad Välismaa Välismaa lühiuudised Ekspert pelgab uusi rünnakuid Iiri liikumisel õnnestus saavutada ajaloolise tänava säilimine Belgias jätkusid terroritõrjeoperatsioonid (1) Tintini valu Püha nädal: pagulaskandidaadi selvefoto paavstiga (3) Arvamus Imbi Paju: ülestõusmispühade ajal küüditamise aastapäevast (2) Tintini valu Päeva karikatuur Simsoni selge siht (5) Ukraina oma Jeanne d’Arc Koopamees parlamendis (9) Neeme Korv: Euroopa kui vigane hübriid (13) Juhtkiri: et kurjus ei korduks Postimees 1991. aastal: Ülemnõukogu tahab kiirendada omandi- ja maareformi ettevalmistamist Ene Pajula veste: mammi mõtiskleb koolivõrgu üle (7) Kultuur Romaan inimsuhete ja saatuste puslest Nädala plaat. Maalähedane kosmoseromantika Aja auk. Maailma kõige kangema kanepiga mees Luulehetk – hetk luules Kes parajasti ei rooma, püsib vagusi Midagi on superkangelastega valesti! Kaleidoskoop eesti arhitektuurist Planeet Tallinn Music Week tõuseb seniiti Sport Kuritegelikud panustajad püüdsid mõjutada Kalevite duelli (4) Spordi lühiuudised Lahkus mees, kes pani aluse modernsele jalgpallile (1) Saarlane päästis jalgpallikoondise päeva Rakvere hoog ei rauge, TTÜ lõpetas Tartu hooaja Tarbija Siniseid kanamune saab ka otse pesakastist Vabatahtlik töö näitab eurooplasele inimlikkust (2) AK Romaan inimsuhete ja saatuste puslest Lech Wałęsa – kangelane või reetur? (2) Imbi Paju: ülestõusmispühade ajal küüditamise aastapäevast (2) Aja auk. Maailma kõige kangema kanepiga mees Stockmanniga uude ostlemisajastusse Nädala plaat. Maalähedane kosmoseromantika Tšempionide eine Eesti moodi Tervitus Kadriorust Terrorism, meie ühine valu (20) Kaleidoskoop eesti arhitektuurist Arter Evelin Ojamets: mood on valdkond, kus pole ühtegi igavat inimest Jätkub, keda tappa Vilen Künnapu: elu peabki raske olema (1) Kuidas filmimehest kirjanik sai Virgutusvõimlemine – töö ja lõbu käsikäes Kaja Kallas: toitumistavad (2) Kirkorovi uus tulemine Tartu Vilen Künnapu: Elu peabki raske olema! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vilen Künnapu: Elu peabki raske olema!

14 min lugemist
Vilen Künnapu Tallinna Tehnikaülikooli arhitektuuritudengitega. FOTO: Eero Vabamägi

Ta on Eesti nimekamaid ja omanäolisemaid arhitekte. Ometi pole temagi pääsenud elus sügavast kriisist. Kuid ta leidis abimehed, kes aitasid raskest olukorrast välja pääseda. Järgnev vestlus näitab, kuidas materialistist sai vaimne inimene.

Tellijale Tellijale

Vilen Künnapu võib küll olla kunstnik ja arhitekt – mõelge vaimusilmas näiteks Tallinna Viru keskusele ja Radissoni hotellile või Tartu Tigutornile, need on tema tööd (koos loomepartneri Ain Padrikuga) –, kuid arvestage, et ta on keskmisest väga teistmoodi kunstnik ja arhitekt.

Künnapu üllatab. Ta võib rääkida ühtviisi innustunult tolteekide sõdalastest («Ma ei ütle, et olen mustersõdalane. Ikka kipun vahel üle pakkuma.») kui ka jalgpallilahingutest («Vaatasin, kui Barcelona ja Arsenal tulid väljakule – sõbrad. Siis algas kõva andmine, aga pärast olid jälle sõbrad.»). Ta avaldab siiralt, et «ma ei saa tapafilme üldse vaadata, aga romantilistele komöödiatele elan väga kaasa», ja tunnistab, et oskab veidi tunnetada, mida keegi endast kujutab, ja «kui puudutan kätt, näen kas või tema tervislikku seisundit, kui palju on temas pinget ja kui puhas ta on».

25.03.2016 28.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto