Sisukord
Tallinn
Postimees
28.03.2016
Eesti Mälumäng Peapiiskop: kooseluseaduse konflikt on kunstlik (13) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne TÜ tahab surnukeha õppetööks kasutamise jätta sugulaste otsustada (1) Peapiiskop: kooseluseaduse konflikt on kunstlik Luikede saabumine kuulutab kevade tulekut Maaülikooli külmikus ootab uurimist seitse lõpnuna leitud merikotkast Kas Eestis võib esile kerkida oma kodukootud Donald Trump? (9) Eesti lühiuudised Siim Kallas kandideerib Eesti presidendiks (41) Hololei: Leedu ei saa Rail Balticu kiiruses allahindlust (4) Reidi tee ehitus autoliiklust ei häiri (2) Majandus Börsilangus toob Narva elektrijaamade kohale tumedad pilved (6) Välismaa Brüsseli terror tavalise brüssellase silme läbi Venemaa infosõjaekspert: Süüria kohta saame peagi vastuse Ukrainast (8) Välismaa lühiuudised Araablaste visa võitlus seksuaalse ahistamisega (4) Arvamus Postimees 1996. aastal: tugev kriitika Estonia meeskonna vastu (5) Ülo Tulik: Setomaa Kuningriik väärib oma valda (4) Rannar Raba: nagu tavaliselt Päeva karikatuur Jaak Jõerüüt: rändekriis kestab Euroopas juba mitukümmend aastat ja seda on jälgitud kinnisilmi (31) Juhtkiri: presidendivalimiste hiline stardipauk (7) Euroopa välissuhete nõukogu vanemteadur: terroristid ei vaja pagulaskriisi, et plaanida Euroopas rünnakuid (3) Kultuur Roosa kleit kui vana ja hea Euroopa sümbol Sport Serviti päästis Eesti käsipalli au Spordi lühiuudised Kahtlased mehed, 5000 eurot ja pettuste ennetamine Liiga palju noorust tõi Tartule halvima hooaja Paberitega lumelaudur murrab Sildaru tuules olümpiale (1) Uus põlvkond, vana probleem (1) Elo Luik ja Oxford võidukad, Cambridge'i paat sattus uppumisohtu Tallinn Reidi tee ehitus autoliiklust ei häiri (2) Tarbija Amet: Zinzinol puudub õigus toidulisandeid müüa Tartu Kurikuulsa hruštšovka uuendust takistavad muinsuskaitse nõuded (3) Tartu sulelised loeti kokku Jaan Tooming: looja vastu peab mässama (5) Linastub filme fäärlastest maoorideni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Reidi tee ehitus autoliiklust ei häiri

4 min lugemist
Reidi tee skeem. FOTO: Kommunaalamet

Kui enamasti muudab iga suurem teetöö Tallinnas autoga liiklemise õudusunenäoks, siis Reidi tee rajatakse väljapool praegust tänavavõrku ning selle ehitamine liiklust oluliselt ei sega.

Tellijale Tellijale

Tulevast Reidi teed kavandati pikka aega Põhjaväila nime all. Siis jäi projekt aastateks seisma ning sel sügisel algab vahepeal uue nime saanud tee ehitus. Uue magistraaltänava üks eesmärk on suunata sadamast tulev liiklus «Russalka» lähedalt Narva maanteele, nii et raskeveokite mass ei ummistaks Kadriorgu. Samuti peaks mööda Reidi ja Ahtri teed saama kesklinnast mööda sõita, sest tulevikus muutub Narva maantee algus ehk Tallinna uus peatänav kuuldavasti suures osas autovabaks.

Tulevase Reidi tee alguspunkt on praegu Jõe, Ahtri ja Tuukri tänava nurgal asuv Statoil, mis leiab endale uue asukoha. «See Statoil jääb täpselt tee alla ja ettevõte on andnud põhimõttelise nõusoleku selle tankla sulgemiseks ja talle uue asukoha leidmiseks. Praegu käivad Statoiliga läbirääkimised selle üle, kas tankla hakkab tulevikus asuma Petrooleumi või Pikksilma tänava ristmiku juures,» ütles kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik. Reidi tee lõpp on Russalka ristmikul, mis samuti ümber ehitatakse.

26.03.2016 29.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto