Sisukord
Jalgpall
Postimees
28.03.2016
Eesti Mälumäng Peapiiskop: kooseluseaduse konflikt on kunstlik (13) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne TÜ tahab surnukeha õppetööks kasutamise jätta sugulaste otsustada (1) Peapiiskop: kooseluseaduse konflikt on kunstlik Luikede saabumine kuulutab kevade tulekut Maaülikooli külmikus ootab uurimist seitse lõpnuna leitud merikotkast Kas Eestis võib esile kerkida oma kodukootud Donald Trump? (9) Eesti lühiuudised Siim Kallas kandideerib Eesti presidendiks (41) Hololei: Leedu ei saa Rail Balticu kiiruses allahindlust (4) Reidi tee ehitus autoliiklust ei häiri (2) Majandus Börsilangus toob Narva elektrijaamade kohale tumedad pilved (6) Välismaa Brüsseli terror tavalise brüssellase silme läbi Venemaa infosõjaekspert: Süüria kohta saame peagi vastuse Ukrainast (8) Välismaa lühiuudised Araablaste visa võitlus seksuaalse ahistamisega (4) Arvamus Postimees 1996. aastal: tugev kriitika Estonia meeskonna vastu (5) Ülo Tulik: Setomaa Kuningriik väärib oma valda (4) Rannar Raba: nagu tavaliselt Päeva karikatuur Jaak Jõerüüt: rändekriis kestab Euroopas juba mitukümmend aastat ja seda on jälgitud kinnisilmi (31) Juhtkiri: presidendivalimiste hiline stardipauk (7) Euroopa välissuhete nõukogu vanemteadur: terroristid ei vaja pagulaskriisi, et plaanida Euroopas rünnakuid (3) Kultuur Roosa kleit kui vana ja hea Euroopa sümbol Sport Serviti päästis Eesti käsipalli au Spordi lühiuudised Kahtlased mehed, 5000 eurot ja pettuste ennetamine Liiga palju noorust tõi Tartule halvima hooaja Paberitega lumelaudur murrab Sildaru tuules olümpiale (1) Uus põlvkond, vana probleem (1) Elo Luik ja Oxford võidukad, Cambridge'i paat sattus uppumisohtu Tallinn Reidi tee ehitus autoliiklust ei häiri (2) Tarbija Amet: Zinzinol puudub õigus toidulisandeid müüa Tartu Kurikuulsa hruštšovka uuendust takistavad muinsuskaitse nõuded (3) Tartu sulelised loeti kokku Jaan Tooming: looja vastu peab mässama (5) Linastub filme fäärlastest maoorideni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus põlvkond, vana probleem

2 min lugemist
Jamie Vardy murdis end eelmisel aastal ka Inglismaa koondisesse FOTO: SCANPIX

JALGPALL. Jalgpalli sünnimaal Inglismaal mõeldakse ikka ja alati heldimusega 50 aastat tagasi toimunud triumfile, kui MMi finaalis võideti Lääne-Saksamaad. Koondise ainsale tiitlile on järgnenud aga tragikoomiline poolsajand: alati minnakse suurturniiridele vastu suurte lootustega, tagasi tullakse äpuna. Kui tänavu tundus, et inglased saavad suvel Prantsusmaal toimuvale EMile minna ilma liigse favoriidikoormata, siis läinud nädalavahetus muutis kõike.

Tellijale Tellijale

Inglismaa kohtus Berliini olümpiastaadionil valitseva maailmameistri Saksamaaga. Mäng oli nauditav ja gigantide heitlus käis nii väljakul jalgpallurite kui ka tribüünidel fännide vahel. Kohe oli näha, et inglased on igal rindel võitluseks valmis.

Ometi läksid sakslased Toni Kroosi ja Mario Gomeze väravatest 57. minutiks 2:0 juhtima. Seejärel algas inglaste sõu, mis tõestas, et sealne uus põlvkond on valmis end maailmale näitama. Harry Kane lõi ühe värava tagasi, Jamie Vardy viigistas ja Eric Dier tõi viimasel minutil võidu. Peale väravate avaldas muljet ka inglaste üldine mängupilt, mis oli särtsakas, nooruslik ja ründav, ja mis ehk kõige tähtsam, üdini tänapäevane. Koosseisu keskmine vanus oli 24 aastat.

26.03.2016 29.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto