Sisukord
Välismaa
Tänane leht
28.03.2016
Eesti Mälumäng Peapiiskop: kooseluseaduse konflikt on kunstlik (13) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne TÜ tahab surnukeha õppetööks kasutamise jätta sugulaste otsustada (1) Peapiiskop: kooseluseaduse konflikt on kunstlik Luikede saabumine kuulutab kevade tulekut Maaülikooli külmikus ootab uurimist seitse lõpnuna leitud merikotkast Kas Eestis võib esile kerkida oma kodukootud Donald Trump? (9) Eesti lühiuudised Siim Kallas kandideerib Eesti presidendiks (41) Hololei: Leedu ei saa Rail Balticu kiiruses allahindlust (4) Reidi tee ehitus autoliiklust ei häiri (2) Majandus Börsilangus toob Narva elektrijaamade kohale tumedad pilved (6) Välismaa Brüsseli terror tavalise brüssellase silme läbi Venemaa infosõjaekspert: Süüria kohta saame peagi vastuse Ukrainast (8) Välismaa lühiuudised Araablaste visa võitlus seksuaalse ahistamisega (4) Arvamus Postimees 1996. aastal: tugev kriitika Estonia meeskonna vastu (5) Ülo Tulik: Setomaa Kuningriik väärib oma valda (4) Rannar Raba: nagu tavaliselt Päeva karikatuur Jaak Jõerüüt: rändekriis kestab Euroopas juba mitukümmend aastat ja seda on jälgitud kinnisilmi (31) Juhtkiri: presidendivalimiste hiline stardipauk (7) Euroopa välissuhete nõukogu vanemteadur: terroristid ei vaja pagulaskriisi, et plaanida Euroopas rünnakuid (3) Kultuur Roosa kleit kui vana ja hea Euroopa sümbol Sport Serviti päästis Eesti käsipalli au Spordi lühiuudised Kahtlased mehed, 5000 eurot ja pettuste ennetamine Liiga palju noorust tõi Tartule halvima hooaja Paberitega lumelaudur murrab Sildaru tuules olümpiale (1) Uus põlvkond, vana probleem (1) Elo Luik ja Oxford võidukad, Cambridge'i paat sattus uppumisohtu Tallinn Reidi tee ehitus autoliiklust ei häiri (2) Tarbija Amet: Zinzinol puudub õigus toidulisandeid müüa Tartu Kurikuulsa hruštšovka uuendust takistavad muinsuskaitse nõuded (3) Tartu sulelised loeti kokku Jaan Tooming: looja vastu peab mässama (5) Linastub filme fäärlastest maoorideni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Araablaste visa võitlus seksuaalse ahistamisega

3 min lugemist
Palju tähelepanu pälvinud egiptlannast telesaatejuht Reham Saeed, kes süüdistas oma jutusaates seksuaalkuriteo ohvriks langenud naist. Saeedi sõnul langevad ahistamise ohvriks need, kes ei riietu piisavalt tagasihoidlikult FOTO: Facebook

Aastavahetuse Kölni sündmuste valguses tõusis teravalt üles seksuaalse ahistamise problemaatika. Mitmed tõlgendasid toimunut kui tõestust sellele, et (moslemitest) araablased peavad Euroopa naisi alaväärseteks ja tunnevad endal olevat õigust neid ära kasutada.

Tellijale Tellijale

Sellest, kuidas erinevate araabia riikide naised ise võitlevad igapäevaselt ahistamise vastu, räägitakse Eestis kahjuks vähem. Seejuures tuleb ära märkida, et seksuaalse ahistamise probleem ei puuduta kindlasti kõiki araabia maid, vaid viimaste aastate sündmuste taustal on välja kujunenud väga selged probleemsed piirkonnad.

Suurim probleem seksuaalse ahistamisega on Egiptuses. Tasub ära märkida, et Eesti meedias kasutusele võetud araabiakeelne mõiste taharrush gam’ei (otsetõlkes «grupiviisiline ahistamine») pärineb samuti just Egiptusest. Standard araabia keeles hääldatakse «g» asemel «dž».

Egiptuses 2013. aastal ÜRO läbi viidud uuringu kohaselt on sisuliselt kõik Egiptuse naised kogenud oma elus ahistamist. Seejuures ütles üle kahe kolmandiku vastanutest, et ahistamise ohvriks satuvad naised olenemata välimusest või käitumisest. 87% protsenti naistest märkis, et rolli ei mängi ka ühiskondlik klass, see tähendab, et ahistamine on üleriigiline ühiskondlik probleem ja ei puuduta ainult näiteks vaesemaid või sotsiaalselt tõrjutuid.

26.03.2016 29.03.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto