T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kuritegelik jõuk hirmuvalitses Rakveret

Risto Berendson
, reporter
Kuritegelik jõuk hirmuvalitses Rakveret
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Kikkpoksija Aap Vels poseerib fotodel eduka spordimehena, riigiprokuratuur süüdistab teda kodulinnas eakaaslase orjastamises.
Kikkpoksija Aap Vels poseerib fotodel eduka spordimehena, riigiprokuratuur süüdistab teda kodulinnas eakaaslase orjastamises. Foto: Peeter Langovits

Aprillis astub kohtu ette Tallinnas ja Rakveres tegutsenud jõuk, mida juhtis Andrey Kuzyakin, üks Eesti kuritegelikke liidreid 1990. aastatel, kel rusikameesteks rahvusvahelise tasemega kikkpoksijad.

Andrey Kuzyakini (49) nimel on Eesti kriminaalses maailmas kõla. Tal oli mõju organiseeritud kuritegevuse ühiskassa otsustele. Tema nimel oli kaalu kriminaalsete konfliktide lahendamisel, sest selle taha sai kaitset otsides peituda. Krimilood ajalehtedes rääkisid temast juba kümmekond aastat tagasi.

Eelmise aasta oktoobri keskel nabis politsei aga pikalt vahelevõtmist vältinud Kuzja (Kuzyakini hüüdnimi) ootamatult kinni. Lisaks võeti samal hommikupoolikul maha veel kolm Kuzja väidetavat kambajõmmi: kaks Tallinnas, üks Rakveres.

Tagasi üles